W stolicy Węgier odbył się dziś indywidualny finał mężczyzn w ramach Mistrzostw Świata Seniorów. Kwalifikację do udziału w finale zdobyło dwóch reprezentantów Polski, Szymon Staśkiewicz i Sebastian Stasiak.

W rozegranym wczoraj rankingowym turnieju szermierczym Staśkiewicz i Stasiak osiągnęli taki sam rezultat. Polacy zmagania na planszy zakończyli z wynikiem 190 punktów (odnieśli po 15 wygranych walk). W bezpośrednim pojedynku między tą dwójką zwycięstwo odniósł Szymon Staśkiewicz, w związku z czym został sklasyfikowany o jedno miejsce wyżej niż kolega z reprezentacji (24 miejsce).
Po drugiej rozegranej konkurencji, pływaniu, Sebastian Stasiak utrzymał zajmowane wcześniej 25 miejsce. 18 rezultat osiągnięty przez Polaka pozwolił mu na dopisanie do swojego konta 302 punktów. Szymon Staśkiewicz za swój występ podczas pływania otrzymał 291 punktów, co spowodowało spadek w klasyfikacji na miejsce 30.
Polacy wykorzystali szansę na zdobycie dodatkowych punktów podczas bonusowej rundy szermierki. Szymon Staśkiewicz wygrał 4 kolejne pojedynki, dzięki czemu zyskał 4 punkty w klasyfikacji generalnej. Jeden punkt za odniesione zwycięstwo został dopisany do puli Sebastiana Stasiaka.
Dobry występ na parkurze odnotował Stasiak, który podczas swojego przejazdu popełnił tylko dwa błędy (dwie zrzutki), za co przyznanych mu zostało 286 punktów. Przejazd Szymona Staśkiewicza zakończył się wynikiem 280 punktów (31 pozycja w jeździe konnej).
Ostatnią odsłoną dzisiejszej rywalizacji była jak zawsze konkurencja łączona. Dobra dyspozycja biegowa Stasiaka i solidne strzelanie pozwoliły mu na przekroczenie mety Mistrzostw Świata na 27 miejscu. Z poważnymi problemami na trasie biegu zmagał się Staśkiewicz. Dodatkowe kłopoty na stanowisku strzeleckim zamknęły mu drogę do awansu na wyższą pozycję. Polak finiszował na miejscu 35. Złoty medal imprezy wywalczył Francuz, Valentin Belaud. Na drugim stopniu podium stanął Brytyjczyk Joseph Choong. Jako trzeci do mety dotarł Koreańczyk Woongtae Jun.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

Mistrzostwa Świata w Budapeszcie zamknie jutrzejsza rywalizacja sztafet MIX. Na starcie zobaczymy polski zespół w składzie: Anna Maliszewska i Sebastian Stasiak.

Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na oficjalnej stronie UIPM uipmworld.org

MŚ Seniorów Budapeszt: 27 miejsce Stasiaka, 35 pozycja Staśkiewicza