Za nami finał rywalizacji kobiet w ramach Mistrzostw Świata Seniorów w Budapeszcie. Do startu w dzisiejszej, rozstrzygającej fazie zawodów przystąpiły dwie reprezentantki Polski, Anna Maliszewska i Oktawia Nowacka. 

Finał kobiet rozpoczął się przeprowadzoną wczoraj rankingową rundą szermierki, w której zwycięstwo odniosła Białorusinka, Volha Silkina. Anna Maliszewska, która zdała 17 trafień, ten etap rywalizacji zakończyła na miejscu 23. Oktawia Nowacka na swoim koncie zapisała 15 wygranych pojedynków. Zdobyła 190 punktów i została sklasyfikowana na 29 pozycji.
Dzisiejszy dzień rywalizacji otworzyła konkurencja pływacka, w której Nowacka
i Maliszewska zajęły kolejno 15 i 25 lokatę. Oktawia Nowacka dystans 200 metrów stylem dowolnym pokonała z czasem 2:14,44, Anna Maliszewska finiszowała z rezultatem 2:18,41. Polki miały przed sobą bardzo trudne zadanie. Aby awansować w klasyfikacji konieczny był wysoko punktowany występ podczas jazdy konnej. Błędy popełnione na parkurze
przez Annę Maliszewską pozwoliły jej zdobyć 266 punktów (31 pozycja
w jeździe konnej), przez co awans na wyższą lokatę przed finałową konkurencją łączoną okazał się niemożliwy. W trakcie rozgrzewki na rozprężalni z problemami zmagała się Oktawia Nowacka. Nieposłuszeństwo konia wylosowanego przez Polkę spowodowało nadwyrężenie prawego barku, przez co zawodniczka zmuszona była wycofać się z udziału w konkurencji.
Występ w ostatniej odsłonie rywalizacji, laser run’ie okazał się udany dla Anna Maliszewskiej. Wysoki, 14 rezultat osiągnięty przez Polkę (12:54,47) pozwolił jej na odrobienie dystansu do wyżej klasyfikowanych zawodniczek i przekroczenie mety na 26 miejscu. Oktawia Nowacka, która z powodu kontuzji doznanej podczas jazdy konnej, nie zdołała zaprezentować stu procent swoich możliwości zakończyła wyścig na 35 pozycji. Złotą medalistą Mistrzostw Świata została Volha Silkina, srebro wywalczyła Włoszka Elena Micheli, brąz, Kate French z Wielkiej Brytanii.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!

Jutro poznamy medalistów rywalizacji mężczyzn. Wśród najlepszych 36 zawodników Świata wystąpią Polacy, Sebastian Stasiak i Szymon Staśkiewicz.

Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na oficjalnej stronie UIPM uipmworld.org

 

MŚ Seniorów Budapeszt: 26 miejsce Maliszewskiej, 35 lokata Nowackiej