Za nami pierwszy dzień Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 23, już po raz piąty rozgrywanych w Drzonkowie. Wśród 33 zawodniczek z 15 państw o najwyższe lokaty rywalizowały cztery Polki, Natalia Dominiak, Michalina Wierzba, Ewa Pydyszewska i Daria Niedziałkowska.

Zwyciężczynią pierwszej z rozegranych konkurencji, pływania, okazała się reprezentantka Czech Barbora Hartmanova, ukończyła wyścig z czasem 2:14,16. Najwyżej sklasyfikowaną w tej konkurencji Polką została Daria Niedziałkowska (2:18,66).
Tryumfatorką turnieju szermierczego została Litwinka Elżbieta Adomaityte. Zadała 22 zwycięskie trafienia i ukończyła zmagania na planszy z pulą 253 punktów. Po trudnym początku podczas turnieju najskuteczniejszą z reprezentantek Polski została Michalina Wierzba (209 punktów w szermierce). Na tym etapie rywalizacji zajmowała 19 miejsce. Na 25 miejscu w klasyfikacji generalnej po dwóch konkurencjach znajdowała się Ewa Pydyszewska, na pozycjach 28 i 29 sklasyfikowane zostały Daria Niedziałkowska i Natalia Dominiak.
Zdecydowanie najlepiej podczas jazdy konnej zaprezentowała się Natalia Dominiak, która odnotowała jeden z czterech oglądanych dziś bezbłędnych przejazdów po parkurze.
To właśnie Natalia Dominiak przystąpiła do finałowego laser run z najwyższej pozycji spośród Polek. Spisywała się bardzo dobrze zarówno na strzelnicy jak i na trasie biegu. Osiągnęła 6 najlepszy rezultat, dzięki czemu ukończyła rywalizację na wysokim 14 miejscu. Tuż za nią w klasyfikacji konkurencji łączonej, miejscu 7, znalazła się Ewa Pydyszewska, która dzięki udanemu występowi na trasie laser runu przekroczyła metę jako 19 zawodniczka Mistrzostw Europy. Na miejscu 25 finiszowała Michalina Wierzba, a jako 30 wyścig ukończyła Daria Niedziałkowska.
Złotą medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Europy została Brytyjska Olivia Green, po srebrny medal sięgnęła Szwedka Marlena Jawaid, a na trzecim stopniu podium stanęła Łotyszka Katerina Krejci.

Zwyciężczyniami klasyfikacji drużynowej zostały Brytyjki, przed Białorusinkami i Ukrainkami. Tuż za podium, na miejscu 4 uplasowały się Polki.

Gratulacje!

Natalia Dominiak 14 zawodniczką Młodzieżowych Mistrzostw Europy, drużyna kobiet tuż za podium