Podczas rozgrywanych w Rosji Mistrzostw Europy seniorów, w rywalizacji kobiet Polskę reprezentowały dwie zawodniczki-Marta Kobecka i Natalia Dominiak.

W otwierającym dzisiejszy finał pływaniu Polki uplasowały się na na miejscu 11-Marta Kobecka (czas 2:23,94) i 15-Natalia Dominiak (2:24,17). W zmaganiach na planszy szermierczej bardzo dobrze zaprezentowała się Marta Kobecka, która na swoim koncie zapisała 227 punktów. Jej wynik dał jej 9 lokatę w tej konkurencji. Z pulą 212 punktów szermierczy etap zawodów ukończyła Natalia Dominiak. Bardzo wysoki wynik jazdy konnej w wykonaniu Natalii Dominiak pozwolił jej na awans do najmocniejszej dziesiątki (przejazd po parkurze z jedną zrzutką- 293 punkty) na pozycję 9. Problemy podczas przejazdu Marty Kobeckiej kosztowały ją utratę utratę wysokiej pozycji wypracowanej we wcześniejszych konkurencjach. Do laser run’u przystąpiła z numerem 15.
Obie Polki osiągnęły bardzo podobne, dobre rezultaty w finałowym biegu ze strzelaniem. Natalia Dominiak dobiegła do mety jako 11, a Marta Kobecka jako 14 zawodniczka Mistrzostw Europy seniorów.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!

W jutrzejszym finale mężczyzn zobaczymy czterech biało-czerwonych. O medale walczyć będą Łukasz Gutkowski, Daniel Ławrynowicz, Maciej Dukielski i Jarosław Świderski.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników!

Natalia Dominiak na 11, Marta Kobecka na 14 miejscu w finale Mistrzostw Europy seniorów w Niżnym Nowogrodzie