W rozegranym wczoraj półfinałowym rankingowym turnieju szermierczym Natalia Dominiak zwyciężyła 18 razy. Na swoim koncie zapisała 215 punktów, a wynik ten dał jej 17 miejsce w stawce 36 najlepszych zawodniczek, które zdobyły kwalifikację do półfinału. Podczas kontynuowanej dziś rywalizacji, do swojego wyniku „dołożyła” jeszcze dodatkowe 4 punkty za dwie wygrane walki w rundzie bonusowej (219 punktów).

Mocne szermiercze otwarcie i 11 wynik pływania (2:18,08), pozwoliły jej na zajęcie 9 lokaty w klasyfikacji półfinału „B” po dwóch rozegranych konkurencjach. Znając wyniki zawodniczek grupy „A”, które rywalizację zakończyły jako pierwsze, jasnym stało się, że aby awansować, nasza reprezentantka potrzebowała bardzo udanego występu w laser run.

Natalia rozpoczęła wyścig od mocnej rundy biegowej. Kończąc pierwszą 600-metrową pętlę nawiązała walkę z czołową siódemką rywalek. Kilka błędów na strzelnicy spowodowało, że dystans do biegnących przed nią zawodniczek powiększył się. Z każdą kolejną rundą biegu ponownie zbliżała się do gwarantującej bezpośrednią kwalifikację pozycji, niestety kłopoty podczas wizyt na strzelnicy zmuszały ją do odrabiania strat.

Nasza zawodniczka osiągnęła 11 wynik konkurencji łączonej (12:12,30) i metę wyścigu przekroczyła jako 10. Do miejsca w finale zabrakło jej 14 punktów.

Gratulacje!


Natalia Dominiak o krok od finału Pucharu Świata, 10 miejsce Polki w półfinale