Do dzisiejszych eliminacji kobiet w ramach rozgrywanej w Budapeszcie II edycji Pucharu Świata przystąpiły trzy reprezentantki Polski, Natalia Dominiak (grupa „A”), Oktawia Nowacka i Daria Niedziałkowska (obie grupa „B”).
O kwalifikację do występu w półfinale walczyło 61 zawodniczek.

Wszystkie trzy Polki, ukończyły rankingową rundę szermierki z wysokimi rezultatami. Najskuteczniejszą z naszych zawodniczek okazała się Oktawia Nowacka, która turniej zakończyła z pulą 236 punktów. Na swoją korzyść rozstrzygnęła 18 pojedynków, a rezultat ten dał jej 3 miejsce wśród zawodniczek grupy „B”. 226 punktów (17V/13D), zdobytych przez Natalię Dominiak pozwoliło jej na zajęcie wysokiego, 11 miejsca w klasyfikacji turniejowej grupy „A”. Na miejscu 15, z rezultatem 208 punktów szermierkę zakończyła Daria Niedziałkowska.

Natalia Dominiak i Oktawia Nowacka zajmowały wysokie lokaty w klasyfikacji po dwóch konkurencjach. 13 rezultat pływania ustanowiony przez Natalię, dał jej pozycję tuż za pierwszą dziesiątką (2:18,33) prze startem laser run. Podczas swojego występu na 3000-metrowej trasie biegu ze strzelaniem prezentowała wysoką dyspozycję. Od początku trzymała się czołowej grupy, zajmując miejsce dające bezpośrednią kwalifikację do półfinału. Przekroczyła linię mety jako 12 zawodniczka grupy „A”, zapewniając sobie prawo startu w kolejnej odsłonie rywalizacji.

W trudnych, deszczowych warunkach rozegrana została konkurencja łączona drugiej grupy kwalifikacyjnej, w której o awans walczyły Oktawia Nowacka i Daria Niedziałkowska. Problemy zdrowotne, z którymi już podczas pływania zmagała się Oktawia, dały jej się we znaki również na trasie biegu ze strzelaniam. Wyścig ukończyła na miejscu 18, co niestety nie wystarczyło na zakwalifikowanie się do półfinału. Pomimo wysoko punktowanego wyniku pływania osiągniętego przez Darię Niedziałkowską (2:12,96), naszej zawodniczce nie udało się zająć jednego z 36 miejsc promowanych awansem. Finiszowała jako 26 zawodniczka grupy „B”.

W jutrzejszym półfinale mężczyzn wystąpią dwaj reprezentanci Polski, Daniel Ławrynowicz i Jarosław Świderski. Prawo występu w ścisłym finale zdobędzie tylko 18 spośród 36 zawodników.
Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na oficjalnej stronie UIPM uipmworld.org

Natalia Dominiak wśród półfinalistek II edycji Pucharu Świata