Dwie Polki startujące dziś w eliminacjach Mistrzostw Europy w angielskim Bath uzyskały prawo startu w finale zawodów, który odbędzie się w niedzielę. Dla Nowackiej i Maliszewskiej będzie to szansa na zdobycie bezpośredniej kwalifikacji olimpijskiej.

Dzisiejsze eliminacje okazały się bardzo udane dla polskich pięcioboistek. Oktawia Nowacka (grupa A) i Anna Maliszewska (grupa B) mocnym szermierczym występem rozpoczęły swój udział w kwalifikacjach. Nowacka pokonała 15 z 24 rywalek, dzięki czemu została sklasyfikowana na 7 miejscu w tej konkurencji (234 punkty). Maliszewska odniosła 11 zwycięstw i z pulą 214 punktów zajmowała 12 lokatę na tym etapie zmagań. Dobre rezultaty uzyskane przez obie nasze reprezentantki podczas pływania (Nowacka 2:18,23, Maliszewska 2:22,39) pozwoliły im na obsadzenie wysokich miejsc przed startem w ostatniej konkurencji-laser run’ie. Oktawia, rywalizująca w grupie A na trasę biegu ze strzelaniem wyruszyła jako 5 zawodniczka, Anna, startująca w grupie B, jako 14. Polki kontrolowały przebieg wyścigu. Oddawały celne strzały a dzięki dobrej dyspozycji biegowej  trzymały się blisko czołówki. Oktawia finiszowała na 4 miejscu w swojej grupie, Ania metę przekroczyła na 12 pozycji. Zagwarantowało im to bezpośredni awans do finału. Obie Polki zobaczymy w niedzielnym starcie.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!

Trzymamy kciuki za jutrzejszy finałowy start mężczyzn, w którym wystąpi trzech polskich pięcioboistów-Łukasz Gutkowski, Daniel Ławrynowicz i Sebastian Stasiak.

Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na oficjalnej stronie UIPM uipmworld.org

Oktawia Nowacka i Anna Maliszewska z awansem do finału Mistrzostw Europy Seniorów