We wczorajszym finale mężczyzn rozgrywanych w Drzonkowie Młodzieżowych Mistrzostw Europy śledziliśmy starty czterech reprezentantów Polski. Do walki, wśród 37 zawodników stanęli Olaf Paradowski, Łukasz Gutkowski, Kamil Kasperczak i Maciej Klimek.

Wczorajsza rywalizacja rozpoczęła się na pływalni, gdzie najmocniejszym spośród Polaków okazał się Maciej Klimek. Dystans 200 metrów stylem dowolnym pokonał osiągając rezultat 2:00,78 (3 najlepszy wynik pływania).
Z czasem 2:03,74 do mety wyścigu dopłynął Łukasz Gutkowski (8 czas konkurencji). Kamil Kasperczak i Olaf Paradowski pierwszą z konkurencji ukończyli odpowiednio na miejscach 18 i 24 (Kamil Kasperczak czas 2:06,52, Olaf Paradowski czas 2:08,78).
Zwycięzcą pływania został reprezentant Turcji Dora Nusretoglu (2:00,45).
Bardzo dobrze podczas turnieju szermierczego zaprezentowali się Olaf Paradowski i Kamil Kasperczak. Osiągnęli odpowiednio 16 i 17 wynik turnieju, dzięki czemu na swoich kontach zgromadzili po 214 punktów. Łukasz Gutkowski odniósł 18 zwycięstw a Maciej Klimek na swoją korzyść rozstrzygnął 17 pojedynków.
W klasyfikacji po dwóch konkurencjach najwyżej, bo sklasyfikowanym na 15 miejscu Polakiem, był Kamil Kasperczak. Też za nim, na miejscu 16 znajdował się Maciej Klimek. 21 lokata należała do Olafa Paradowskiego, Łukasz Gutkowski na tym etapie zajmował 24 pozycję.
Podczas jazdy konnej obejrzeliśmy tylko pięć bezbłędnych przejazdów. Autorem jednego z nich był Olaf Paradowski, który dzięki temu osiągnięciu odnotował znaczny awans na miejsce 11. Drugi najlepszy rezultat jazdy konnej wśród naszych reprezentantów należał do Łukasza Gutkowskiego, który na swoim koncie zapisał 289 punktów (jedna zrzutka i 4 punkty karne za przekroczenie normy czasu). Z wynikiem 282 punktów swój występ na parkurze zakończył Maciej Klimek (2 zrzutki i 4 punkty karne za przekroczenie normy czasu), 275 punktów w jeździe konnej zdobył Kamil Kasperczak (wyłamanie i 15 punktów karnych za przekroczenie normy czasu).
Do finałowego laser run reprezentanci Polski przystąpili z numerami 11-Olaf Paradowski, 18- Maciej Klimek, 22-Kamil Kasperczak i 23-Łukasz Gutkowski.
Najskuteczniejszym Polakiem podczas konkurencji łączonej okazał się Łukasz Gutkowski, który osiągnął 6 najlepszy czas. Wysoko punktowany rezultat pozwolił mu na awans i przekroczenie linii mety jako 12 zawodnik mistrzostw. Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem naszego kraju został Olaf Paradowski, finiszujący na 10 miejscu. Kamil Kasperczak ukończył laser run jako 23, Maciej Klimek dotarł do linii mety jako 27.
Złotym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Europy został Maksym Aharushev z Ukrainy, po srebrny medal sięgnął Węgier Csaba Bohm, a na trzecim stopniu podium stanął jego kolega z reprezentacji Balazs Szep.

W klasyfikacji drużynowej Polacy w składzie Olaf Paradowski, Łukasz Gutkowski i Kamil Kasperczak zajęli 5 miejsce.
Tryumfowali Niemcy, przed Ukraińcami i Węgrami.

Gratulacje!

Olaf Paradowski 10 zawodnikiem Młodzieżowych Mistrzostw Europy, Polacy na 5 miejscu w drużynie