Ieva Serapinaite została mistrzynią Europy do lat 23 w pięcioboju nowoczesnym. Polki na zawodach w Drzonkowie uplasowały się w środku stawki.

W szermierce najlepsza okazała się Białorusinka Wiktorija Astrouskaja, która wygrała 28 pojedynków w rundzie wstępnej, przegrywając jednak w rundzie bonusowej. Druga była Litwinka Ieva Serapinaite z wynikiem 27+2 zwycięstw. Na trzecim miejscu uplasowała się druga Białorusinka Tatsiana Rahaczowa (26+1 wygrana). Najlepiej z Polek spisała się walcząca nie tylko z rywalkami, ale też z krwotokiem z nosa Marta Kobecka, która wygrała 18 walk w rundzie wstępnej i jedną w rundzie bonusowej, zajmując 10. lokatę. Podobny wynik, ale bez zwycięstwa w rundzie bonusowej, zanotowała broniąca tytułu Natalia Dominiak, która została sklasyfikowana na 12. pozycji. Na 18. miejscu uplasowała się Wiktoria Wierzba (7+1 wygrana).

Pływanie z czasem 2:14,01 wygrała Serapinaite i objęła dzięki temu prowadzenie w klasyfikacji łącznej. Za nią znalazły się trzy Białorusinki – Astrouskaja, Rahaczowa i Michalina Hrynkiewicz. Na ósme miejsce awansowała mająca czwarty czas pływania Kobecka (2:17,56), tuż za nią znalazła się Dominiak (2:19,61 – ósmy czas), a 18. pozycję zachowała Wierzba (2:18,92 – siódmy czas). Warto wspomnieć, ze wszystkie nasze reprezentantki wygrały swoje serie.

W jeździe konnej tylko Węgierki Rita Erdős i Luca Barta zanotowały czyste przejazdy. Ta druga awansowała dzięki temu na czwarte miejsce, za Serapinaite i Astoruską, które miały po zrzutce, oraz Rahaczową, która dwukrotnie strąciła przeszkodę. Na szóste miejsce awansowała Kobecka, która zaliczyła jedną zrzutkę, natomiast dziewiąte pomimo trzech zrzutek utrzymała Dominiak. Wiktoria Wierzba natomiast nie ukończyła swojego przejazdu – spadła z konia i została odwieziona karetką na badania z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu.

Na starcie kombinacji Serapinaite miała 13 sekund przewagi nad Astrouską i 22 nad Rahaczową. Starsza z Białorusinek już na pierwszym okrążeniu znalazła się przed młodszą koleżanką z reprezentacji, natomiast na trzecim okrążeniu dogoniła liderkę. Litwinka lepiej taktycznie rozegrała jednak końcówkę biegu i to do niej trafił złoty medal. Rahaczowa zakończyła zmagania na drugiej pozycji, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Brytyjka Jessica Varley, która uzyskała najlepszy czas kombinacji. Marta Kobecka zajęła dziewiąte, a Natalia Dominiak trzynaste miejsce. W klasyfikacji drużynowej triumfowały Białorusinki przed Węgierkami i Litwinkami. Polki, pomimo nieukończenia zawodów przez Wiktorię Wierzbę, zajęły czwartą pozycję.

Olimpijka najlepsza w Drzonkowie