Ósme miejsce zajęły Natalia Dominiak i Dominika Karolak w zmaganiach sztafet żeńskich na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Barcelonie. Wygrały Brytyjki przed Czeszkami i Włoszkami.

Pływanie z czasem 2:03,37 wygrały Brytyjki Zoe Davison i Charlie Follett. Wyprzedziły one Włoszki Elenę Micheli i Dalilę Sciarrę (2:04,80) oraz Węgierkę Lucę Bartę i Blankę Guzi (2:05,63). Natalia Dominiak i Dominika Karolak uzyskały szósty rezultat (2:09,07).

W szermierce najlepsze okazały się Włoszki, które odniosły na planszy 27 zwycięstw. Dwa mniej zanotowały Czeszki Aranka Chalupnikova i Karolina Krenkova, a trzy mniej Davison i Follett. Micheli i Sciarra objęły prowadzenie, wyprzedzając Brytyjki i Czeszki. Na ósme miejsce spadły Polki, które wygrały 17 walk.

Jazda konna nie wyszła naszej sztafecie, która zebrała w sumie 56 pkt. karnych. Brytyjki natomiast jako jedyne zaliczyły czysty przejazd i wysunęły się na czoło stawki. Na drugim miejscu znalazły się Włoszki z wynikiem 274 pkt., a na trzecim pozostały Czeszki, które o 13 sekund przekroczyły normę czasu.

Na starcie kombinacji Brytyjki miały 14 sekund przewagi nad Włoszkami i 25 nad Czeszkami. Davison i Follett utrzymały prowadzenie do mety i zdobyły złoto, natomiast Azzurre ostatecznie zadowolić musiały się brązowym medalem, wyprzedzone na mecie przez nasze południowe sąsiadki o cztery sekundy. Natalia Dominiak i Dominika Karolak zakończyły zmagania na ósmym miejscu.

Ósme miejsce żeńskiej sztafety