Anna Maliszewska i Natalia Hachulska wystartowały dziś w otwierających zmagania seniorów zawodach Pucharu Świata w Albenie. O miejsce wśród najlepszej 36 ubiegało się 49 zawodniczek.

Obie nasze reprezentantki znalazły się na liście startowej grupy kwalifikacyjnej „A”. Pierwsze punkty rozdane zostały podczas pływackiego wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym. Wysoki, 9 rezultat w tej konkurencji uzyskała Natalia Hachulska, meldując się na mecie z wynikiem 2:17,50. 16 miejsce w pływaniu należało do Anny Maliszewskiej (2:21,60).

Odkąd rywalizacja pięciobojowa rozgrywana jest według nowego formatu, bardzo istotny jest wynik, uzyskany podczas rankingowego turnieju szermierczego. 11 lokata i spora zaliczka 222 punktów (12 zwycięstw), zdobytych przez Annę Maliszewską, umożliwił jej znaczący awans i 9 miejsce w klasyfikacji przed konkurencją łączoną. Z trudnościami na planszy zmagała się niestety druga z naszych reprezentantek. Natalia Hachulska ukończyła turniej z pulą 187 punktów, co kosztowało ją utratę bezpiecznej pozycji przed laser run.

Bardzo dobrze przygotowana biegowo Anna Maliszewska od startu kontrolowała sytuację na trasie. Skuteczna również na strzelnicy, utrzymywała pozycję gwarantującą bezpośredni awans do kolejnej fazy rywalizacji. 8 wynik konkurencji łączonej dał jej ostatecznie 7 lokatę w klasyfikacji generalnej grupy „A” i miejsce w gronie półfinalistek. Błędy na strzelnicy, których nie udało się uniknąć Natalii, znacznie utrudniły jej nawiązanie walki o awans. Mimo dobrej dyspozycji biegowej przekroczyła linię mety jako 21.

Jutro kolejna porcja sportowych emocji i start eliminacyjny czterech reprezentantów Polski – Łukasza Gutkowskiego, Sebastiana Stasiaka, Macieja Dukielskiego i Jarosława Świderskiego.

Powodzenia!

Pierwszy awans podczas Pucharu Świata w Albenie. Anna Maliszewska w półfinale