Wiktoria Wierzba i Daniel Ławrynowicz zajęli piętnaste miejsce na młodzieżowych mistrzostwach świata. Zmagania sztafet mieszanych w Kladnie wygrali Rosjanie.

W pływaniu tylko dwie pary złamały barierę dwóch minut – Białorusini Katjarina Sukora i Jauheni Arol z czasem 1:58,15 i Egipcjanie Salma Abdelmaksoud i Ahmed El Gendy z czasem 1:59,55. Na trzecim miejscu uplasowali się Rosjanie Ksenia Frałcowa i Siergiej Baranow (2:00,58). Wiktoria Wierzba i Daniel Ławrynowicz z rezultatem 2:10,67 zajęli 18. miejsce.

Szermierkę wygrały sztafet Czech Aranka Chalupnikova i Vojtech Hercik i Białorusi, które odniosły po 24 zwycięstwa w rundzie wstępnej, przegrywając jednak swoje pojedynki w rundzie bonusowej z trzecimi po pierwszej fazie konkurencji Koreańczykami Unju Kim i Changwanem Seo. Sukora i Arol umocnili się na prowadzeniu, na drugie miejsce awansowali Brytyjczycy Holly Parker i James Harper, a na trzecie Czesi. Wierzba i Ławrynowicz z wynikiem 11+0 wygranych spadli na 20. pozycję.

Jazda konna nie potoczyła się po myśli liderów – dwie zrzutki i przekroczenie normy czasu o dziesięć sekund zmniejszyły przewagę Białorusinów, którzy jednak utrzymali się na prowadzeniu. Na drugim miejscu pozostali Brytyjczycy (zrzutka i dwa punkty karne za czas), natomiast na trzecie awansowali bezbłędni Rosjanie. Polacy pomimo 50 punktów karnych awansowali na 17. miejsce.

Do kombinacji Sukora startowała trzy sekundy przed Parker i czternaście przed Frałcową. Ostatecznie zarówno Białorusini, jak i Brytyjczycy znaleźli się poza podium, natomiast złoto trafiło do Rosjan. Na drugim miejscu zmagania ukończyli Koreańczycy, a na najniższym stopniu stanęli Emma Riff i Paolo Singh z Francji. Wiktoria Wierzba i Daniel Ławrynowicz zajęli 15. miejsce.

Piętnaste miejsce na koniec mistrzostw