Po dwóch latach przerwy z spowodowanej pandemią, do kalendarza imprez w Warszawie powrócił Piknik Olimpijski, organizowany przez Polski Komitet Olimpijski. 23 edycja tej imprezy ponownie zawitała na Kępę Potocką, a organizatorzy zadbali o sportową różnorodność podczas wydarzenia. Uczestnicy mieli do dyspozycji aż 50 stanowisk pełnych wyzwań i konkursów. Sportowe atrakcje dla dzieci i dorosłych zapewnili również trenerzy
i działacze Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego.

Podczas tego święta Olimpizmu, goście pikniku mogli spróbować swoich sił w strzelaniu laserowym, pod okiem szkoleniowców i utytułowanych zawodników kadry narodowej w pięcioboju nowoczesnym oraz poznać podstawy techniki tej trudnej, wymagającej precyzji i skupienia dyscypliny. Ze sprzętu testowanego przez gości pikniku, korzystają podczas zawodów rangi mistrzowskiej czołowi reprezentanci Polski w pięcioboju.
Możliwość oswojenia się z jazdą konną zapewnił wieloletni trener naszych reprezentantów Andrzej Żółkiewski, który czuwał nad bezpieczeństwem podczas dosiadu i prostych ćwiczeń w siodle.

Poniżej fotorelacja z imprezy:

Piknik Olimpijski