Za nami trzeci dzień 48 Wojskowych Mistrzostw Świata w pięcioboju nowoczesnym, których gospodarzem jest Polska. Dziś na obiektach WOSiR Drzonków śledziliśmy indywidualną i drużynową walkę o medale podczas finału mężczyzn. Do dzisiejszej odsłony zawodów przystąpiło czterech Polaków: Jarosław Świderski, Sebastian Stasiak, Łukasz Gutkowski i Daniel Ławrynowicz.

Pierwszym etapem dzisiejszych zmagań był wyścig pływacki. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków w tej konkurencji okazał się Jarosław Świderski, który z rezultatem 2:05,42 zajmował 7 miejsce. Pozycje 15 i 16 zajęli kolejni nasi zawodnicy-Sebastian Stasiak i Łukasz Gutkowski (Sebastian-2:09,40, Łukasz-2:09,50). Z czasem 2:10,25 na mecie wyścigu zameldował się Daniel Ławrynowicz.
Do ścisłej czołówki, na miejsce 2 po turnieju szermierczym awansował Jarosław Świderski, który osiągnął 4 najwyżej punktowany wynik turnieju (236 punktów). Dzięki bardzo udanej końcówce podczas zmagań planszy Łukasz Gutkowski zgromadził na swoim koncie 208 punktów. Dało mu to 16 pozycję w klasyfikacji po pływaniu i szermierce. 189 punktów w turnieju zdobył Sebastian Stasiak, a 166 „oczek” Daniel Ławrynowicz. To właśnie Daniel został zwycięzcą kolejnej z rozegranych konkurencji-jazdy konnej. Odnotował bezbłędny przejazd dzięki czemu na jego konto trafiło 300 punktów. Pozostali Polacy również bardzo dobrze zaprezentowali się podczas swoich przejazdów po parkurze. Jarosław Świderski ukończył przejazd z wynikiem 286, Łukasz Gutkowski 289 a Sebastian Stasiak 285 punktów.
Na koniec dzisiejszego dnia startowego czekały nas emocje podczas konkurencji łączonej. Z ponad 20-sekundową przewagą nad pozostałymi zawodnikami na trasę biegu ze strzelaniem wyruszył Łotysz Pavels Svecovs. Jako trzeci do wyścigu przystąpił Jarosław Świderski startujący za Węgrem Bence Demeter. Już po pierwszej rundzie strzelania i biegu do czołówki zbliżył się Łukasz Gutkowski sklasyfikowany na miejscu 16 przed laser runem. Z rundy na rundę awansowali również Sebastian Stasiak i Daniel Ławrynowicz. Jako pierwszy z reprezentantów Polski finiszował Łukasz Gutkowski, który przekroczył metę na miejscu 7. Jako 11 wyścig ukończył Jarosław Świderski, a Sebastian Stasiak i Daniel Ławrynowicz wpadli na metę odpowiednio na 22 i 23 miejscu.
Drużyna reprezentantów Polski w składzie Gutkowski, Świderski i Stasiak sięgnęła po srebrny medal Wojskowych Mistrzostw Świata.

Gratulacje!!!

Polacy srebrnymi medalistami w drużynie podczas Wojskowych Mistrzostw Świata