Dużym sukcesem zakończyła się dzisiejsza faza eliminacji do finału Mistrzostw Europy U22 kobiet. Aż trzy spośród czterech naszych reprezentantek zdobyły przepustkę do startu w finale. Jutro odbędzie się jego pierwsza część, szermiercza runda rankingowa. Na starcie zobaczymy Katarzynę Ligęzę, Wiktorię Wierzbę i Natalię Dominiak. W finale zabraknie niestety Agnieszki Wysokińskiej, która zajęła pierwszą z niepromujących do awansu pozycji. Pomyślne przejście przez fazę eliminacji trzech naszych zawodniczek daje nam dodatkową szansę na medal w klasyfikacji drużynowej. Finałowa rywalizacja będzie kontynuowana w sobotę, kiedy rozegrana zostanie bonusowa runda szermierki, pływanie, jazda konna oraz kończący zmagania laser run.

Jutro czekają nas kolejne emocje związane ze startem naszych reprezentantów. Tym razem o miejsca wśród najlepszej 36 zawodników powalczą panowie-Kamil Kasperczak, Oskar Paradowski (grupa A) Łukasz Gutkowski, Marcel Suliga (grupa B).

Zapraszamy do śledzenia wyników na oficjalnej stronie PZPNow oraz postów i relacji z zawodów publikowanych na naszych mediach społecznościowych.

Trzy Polki w finale Mistrzostw Europy U22