Kamil Kasperczak i Łukasz Gutkowski stanęli dziś na starcie ostatnich zmagań w ramach sztafet w Mistrzostwach Europy U22. Nasi reprezentanci zajęli wysoką 6 lokatę, choć do podium zabrakło niewiele.

Swój udział w zawodach rozpoczęli od konkurencji pływackiej, w której popłynęli zgodnie z oczekiwaniami. Uzyskany przez niech czas, 1:55;05 dał im 6 pozycję. Najszybsi na dystansie okazali się Brytyjczycy, którzy wyścig ukończyli z czasem 1:47,64.
Polacy nie zawiedli podczas turnieju szermierczego. Od początku byli bardzo skuteczni, pokonując kolejnych rywali. Koncentracja na planszy zaowocowała świetnym rezultatem i drugą lokatą w szermierce  po dwóch rundach, rankingowej i bonusowej. Kasperczak i Gutkowski za swój występ w turnieju szermierczym zdobyli 223 punkty i przesunęli się na 3  miejsce, tuż za Białorusinami i Włochami.
Bardzo wysoki poziom przejazdów na parkurze (Kasperczak- czysty przejazd, Gutkowski dwie zrzutki) umocnił polską sztafetę na miejscu trzecim.
Niestety problemy pojawiły się podczas ostatniej konkurencji- biegu ze strzelaniem. Kamil Kasperczak podczas pierwszej wizyty na strzelnicy miał poważne trudności, przez co konieczne było gonienie rywali w kolejnych rundach biegu. Obaj reprezentanci byli dobrze dysponowani podczas biegu ale nie umożliwiło im to awansu i walki o miejsce na podium. Po mocnym finiszu na metę wbiegli za drużyną z Węgier.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

Jutro rozpoczną się straty indywidualne. Do rywalizacji w dwóch grupach eliminacyjnych przystąpią 4 nasze zawodniczki, Katarzyna Ligęza, Agnieszka Wysokińska, Natalia Dominiak i Wiktoria Wierzba.

Trzymamy kciuki za awans do finału!

 

Polska sztafeta męska na 6 miejscu w Mistrzostwach Europy U22