Natalia  Dominiak i Oskar Paradowski zajęli dziś 4 miejsce w inauguracyjnym starcie Mistrzostw Europy  U22 w rywalizacji sztafetowej. Zwyciężyli Niemcy, przed Białorusinami oraz sztafetą z Wielkiej Brytanii.

Reprezentanci Polski swój udział w zawodach rozpoczęli zwycięstwem w pierwszej konkurencji- pływaniu. Dominiak i Paradowski uzyskali świetny czas (2:00;56) na dystansie 2x 100 metrów stylem dowolnym, finiszując o 0,2 sekundy przed drużyną z Wielkiej Brytanii (Giorgina Hannam i Oliver Murray).
Podczas turnieju szermierczego najmocniejsi na planszy okazali się Brytyjczycy. Odnieśli 29 zwycięstw, co pozwoliło im zdobyć 250 punktów. Polacy w tej konkurencji uplasowali się na miejscu 6, gromadząc 196 punktów. Na półmetku zawodów zajmowali 5 lokatę.
Nasza drużyna bardzo dobrze poradziła sobie podczas występu na parkurze. Niewielka ilość błędów popełnionych podczas obu przejazdów (17 punktów karnych-2 zrzutki i 3 sekundy przekroczenia normy czasu) umożliwiła awans na 4 pozycję.
Mimo świetnej dyspozycji biegowej i strzeleckiej Polaków i drugiego, najlepszego wyniku uzyskanego na trasie laser run, nie udało się wyprzedzić trzecich na mecie Brytyjczyków.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

Zapraszamy do śledzenia jutrzejszej rywalizacji sztafet kobiet. Nasz kraj reprezentować będą Wiktoria Wierzba i Katarzyna Ligęza.

Wyniki oraz relacje z zawodów, będą dostępne na oficjalnej stronie PZPNow, oraz na naszych mediach społecznościowych.

 

Polska sztafeta mieszana tuż za podium w Mistrzostwach Europy U22