Marta Kobecka i Łukasz Gutkowski zostali akademickimi mistrzami świata w pięcioboju nowoczesnym. W konkurencji sztafet mieszanych pokonali Rosjan i Egipcjan.

W pływaniu nasza sztafeta zajęła drugie miejsce z czasem 1:56,72, przegrywając tylko o 0,64 s z Rosjanami Ksenią Frałcową i Nikolajem Matwiejewem. Na trzecim miejscu uplasowali się Włosi Emma Rinaudo i Riccardo Agazzotti z wynikiem 1:57,41.

Szermierkę wygrali Egipcjanie Sondos Aboubakr i Sherif Nazeir – w rundzie wstępnej odnieśli 32 zwycięstwa, przegrywając jednak w rundzie bonusowej. Drudzy z wynikiem 28+2 wygranych byli Irlandczycy Eilidh Prise i Michael Healy, a trzeci Rinaudo i Agazzotti, którzy wygrali w rundzie bonusowej jedną walkę mniej od reprezentantów Zielonej Wyspy. W klasyfikacji łącznej prowadzenie objęli Egipcjanie, a Włosi awansowali na drugie miejsce, wyprzedzając Irlandczyków. Polacy, którzy na planszy odnieśli 25+2 zwycięstwa, spadli na czwartą pozycję.

W jeździe konnej Prise i Healy zaliczyli jedną zrzutkę, natomiast Polacy zanotowali czysty przejazd, który dał im awans na trzecie miejsce, jednak z taką samą liczbą punktów, którą mieli Irlandczycy. Bezbłędni byli również Egipcjanie i Włosi, dzięki czemu utrzymali zajmowane przed tą konkurencją lokaty.

Do kombinacji Aboubakr startowała dwie sekundy przed Rinaudo i dwanaście przed Kobecką i Prise. W finałowej konkurencji do walki o medale włączyli się również Frałcowa i Matwiejew, a walka o złoto toczyła się do ostatnich metrów. Ostatecznie dwie sekundy przed Rosjaninem na metę wbiegł Gutkowski, dając naszej sztafecie historyczne pierwsze złoto akademickich mistrzostw świata w tej konkurencji. Na najniższym stopniu podium stanęli Egipcjanie.

Polski mikst najlepszy