Marta Kobecka i Maciej Dukielski zajęli siódme miejsce w zmaganiach sztafet mieszanych na mistrzostwach Europy. Imprezę w Székesfehérvár złotym medalem zakończyli Francuzi.

Pływanie z czasem 1:56,81 wygrali Rosjanie Liudmiła Tebekina i Kirił Beliakow. Zaledwie 0,40 s straty zanotowali gospodarze Sarolta Kovács i Bence Demeter, a 0,06 s wolniejsi od Węgrów byli Litwini Gintare Venckauskaite i Dovidas Vaivada. Marta Kobecka i Maciej Dukielski z rezultatem 2:02,71 zajęli siódme miejsce.

W szermierce najlepszy okazał się duet złożony z triumfatorów zmagań indywidualnych – Marie Oteiza i Valentin Belaud odnieśli w rundzie wstępnej 27 zwycięstw. Choć przegrali w rundzie bonusowej, to i tak objęli prowadzenie w klasyfikacji łącznej, wyprzedzając Rosjan i Węgrów. Biało-Czerwoni wygrali 14 walk w rundzie wstępnej, przegrywając w rundzie bonusowej, i spadli na dziewiątą pozycję.

Jazdy konnej żadna ze sztafet nie ukończyła z maksymalnym wynikiem 300 pkt. Jedynymi, którzy nie zaliczyli zrzutki, byli Polacy, ale o sekundę przekroczyli normę czasu, zwyciężając konkurencję jeździecką i awansując na piąte miejsce. Na prowadzeniu, pomimo jednego wyłamania i przekroczenia normy czasu, utrzymali się Francuzi, natomiast Włosi Alessandra Frezza i Valerio Grasselli wyprzedzili Rosjan i Węgrów, awansując na drugie miejsce.

Do kombinacji Oteiza startowała 32 sekundy przed Frezzą i 41 przed Tebekiną. Pierwsze dwie sztafety wykorzystały przewagę i choć różnica między nimi się zmniejszyła, to pozostały na swoich pozycjach aż do mety. Za ich plecami natomiast Rosjanie toczyli zażartą walkę o brąz z Węgrami. Świetnym finiszem na ostatnich metrach popisał się Demeter i ku uczesze miejscowej publiczności dobiegł do mety na trzecim miejscu. Marta Kobecka i Maciej Dukielski zakończyli zmagania na siódmej lokacie.

Polski mikst siódmy na koniec ME