Jedenaste miejsce na Memoriale Milana Kadleca zajął Igor Powroźnik. Filip Olejnik i Paweł Dąbrowski nie wystąpili we wszystkich konkurencjach i zajęli miejsca pod koniec stawki.

Szermierkę wygrał Francuz Loic Chevauche, który pokonał 35 z 42 rywali na planszy. Drugi w klasyfikacji Czech Marek Grycz zanotował cztery wygrane mniej. Spośród Polaków najlepiej spisał się Igor Powroźnik, który wygrał 21 walk i zajął 19. miejsce. Z 18 wygranymi na 31. pozycji uplasował się Paweł Dąbrowski, a Filip Olejnik z 13 zwycięstwami został sklasyfikowany na 37. lokacie.

W pływaniu najszybszy był Brytyjczyk Myles Pillage, który uzyskał czas 1:55,92, wyprzedzając drugiego Austriaka Gustava Gustenau o 1,07 s. Chevauche utrzymał prowadzenie w klasyfikacji łącznej, za nim natomiast znaleźli się właśnie Gustenau i Pillage. Awans na 24. miejsce zanotował Dąbrowski, który przepłynął 200 m stylem dowolnym w czasie 2:02,51. Dwie pozycje niżej znalazł się Powroźnik (2:12,39), a na 37. utrzymał się Olejnik (2:11,71).

Do kombinacji Dąbrowski nie przystąpił, ze względu na uraz stopy, w związku z czym spadł na 42. pozycję. Spadek zanotował też Olejnik, który znalazł się na 38. pozycji. Do przodu w klasyfikacji przesunął się natomiast Powroźnik, który po biegu ze strzelaniem zajmował 16. miejsce. Na prowadzenie wysunął się Gustenau, który wyprzedzał Francuza Paolo Singha i reprezentanta gospodarzy Marka Grycza.

Jazda konna, choć podobnie jak w zawodach żeńskich bez czystych przejazdów, nie zmieniła kolejności na czele stawki – Gustenau wygrał zawody przed Singhiem i Gryczem. Pomimo aż 30 punktów karnych zebranych na parkurze Igor Powroźnik awansował na 11. miejsce. Filip Olejnik w tej konkurencji nie wystąpił.

Powroźnik tuż za dziesiątką na Memoriale Kadleca