W weekend rozegrane zostały pierwsze w tym sezonie zawody z cyklu Pucharu Polski w dwuboju i trójboju nowoczesnym Hummel Cup oraz inauguracyjna edycja rywalizacji w ramach Penta Day. Obydwie imprezy odbyły się w Pasymiu na obiektach sportowych ośrodka Kalwa. Sędzią głównym zawodów w Pasymiu był Ryszard Krzysztofowicz, wieloletni trener i działacz Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego.

Trójbój nowoczesny U17
Zwyciężczynią wśród trójboistek w kategorii U17 okazała się reprezentantka UKS „G-8” Bielany Zofia Wyczołek, która utrzymała prowadzenie objęte po strzelaniu i pływaniu. Z 5 punktową stratą na mecie zameldowała się Hanna Jakubowska ze Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” CWKS Legia. Brązowy medal wywalczyła Maja Szondelmajer z klubu MKP Myślibórz.
Złotym medalistą wśród mężczyzn tej samej kategorii wiekowej został Krystian Trepczyk z UKS „Gromik” Gdynia. Na drugim stopniu podium stanął Konrad Banucha z UKS „Dwójka” Tczew, a trzecie miejsce rywalizacji wywalczył zawodnik ZKS Drzonków Borys Sawaściuk.

Dwubój nowoczesny U15

Bezkonkurencyjna podczas rywalizacji dwuboistek okazała się zawodniczka UKS 48 Warszawa Natasza Błachnio, która okazała się najszybsza na 1000-metrowej trasie biegu. Miejsce drugie zajęła Milena Jabłońska z MKS Myślibórz a na najniższym stopniu podium stanęła Maja Bieniecka ze Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” CWKS Legia.
Wśród chłopców tryumfował reprezentant Litwy Valeika Liutauras. Na miejscu drugim uplasował się Maddox Chyliński z KS Kossakowo. Brązowy medal zawodów zdobył Maciej Szczepaniak, reprezentant stołecznego UKS 48.

Penta Day
Wszystkie trzy miejsca na podium rywalizacji dziewcząt w ramach Penta Day (pływanie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i bieg na dystansie 600 metrów) należały do reprezentantek klubu UKS 48 Warszawa. Złoty medal zdobyła Zofia Bałaban, srebro Wiktoria Zielińska a brąz Laura Osadczuk.
Złotym medalistą wśród chłopców okazał się Jan Kraska z KS „Pentathlon” Szczecinek. Na drugim i trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy warszawskiego Stowarzyszenia „Pięciobój Polski CWKS Legia- Dawid Czyż i Jakub Kalwajtys.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

Puchar Polski #1 w dwuboju i trójboju nowoczesnym, Penta Day-podsumowanie zawodów