Na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie zakończyła się druga edycja pucharu Polski juniorów młodszych w kategoriach do lat 14 i 16. W zawodach wzięło udział 149 zawodników i zawodniczek z 16 klubów.
W najmłodszej kategorii do lat 15 wśród dziewczynek zwyciężyła Zuzanna Szondelmajer z MKP Myślibórz wyprzedzając o 7 sekund drugą na mecie Maję Marcinkowską z MKS Jedynka Łódź i 15 sekund trzecią Katarzynę Adamczyk z UKS 5 Konstantynów Łódzki.
W tej samej kategorii wśród chłopców pierwszy linię mety przekroczył Szymon Stanisławski, drugi był Kacper Ploszka z 23 sekundową stratą, a trzeci Krzysztof Pogoda, który do zwycięzcy stracił 39 sekund. Cała trójka zawodników reprezentowała klub MKS Jedynka Łódź.
W kategorii juniora młodszego do lat 16 wśród dziewcząt na najwyższym stopniu podium stanęła Nela Szczur z ZKS Drzonków, drugie miejsce zajęła Zofia Ciesielska z UKS Dwójka Tczew, a trzecie Adrianna Kapała z UKS G-8 Bielany Warszawa.
Wśród chłopców zwyciężył Maciej Klimek z RTP Viktoria Radom, drugi był Olaf Paradowski z UKS G-8 Bielany Warszawa, a trzeci Marcel Walkowiak z UKS Dwójka Tczew.