Za nami dwudniowe zmagania w ramach Pucharu Polski #4, który odbył się w Drzonkowie. W zawodach wystartowali najlepsi polscy młodzieżowcy (kategoria U22 – pięciobój) oraz czwórboiści sklasyfikowani w kategorii U19. 

Młodzieżowcy – pięciobój nowoczesny kobiet

Zwyciężczynią w klasyfikacji U22 została reprezentantka ZKS Drzonków Natalia Dominiak. Dzięki świetnemu występowi podczas turnieju szermierczego Natalia wypracowała dużą przewagę, wygrywając 24 z 34 walk. Czas uzyskany przez nią na dystansie 200m stylem dowolnym (2:26,48) pozwolił jej na pozostanie wśród najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek. Najszybszą pływaczką Pucharu Polski #4 okazała się pięcioboistka RTP Victorii Radom Daria Niedziałkowska (2:20,71).  Po dwóch konkurencja te zawodniczki zajmowały pierwsze dwa miejsca. Trzecią lokatę na tym etapie zmagań objęła Agnieszka Wysokińska (UKS G-8 Bielany). Najlepiej na parkurze poradziła sobie Wiktoria Wierzba (UKS 8 Starogard Gdański). Podczas swojego przejazdu popełniła zdecydowanie najmniej błędów i sumą 290 punktów wygrała konkurencję jeździecką. Wysoko punktowany przejazd Katarzyny Ligęzy pozwolił jej na awans na 3 miejsce po trzech konkurencjach. Pierwsza na trasę laser run, z przewagą 9 sekund nad Niedziałkowską wyruszyła Dominiak. 18 sekund do prowadzącej traciła na starcie Ligęza. Natalia Dominiak pewnie zwyciężyła. Zarówno na trasie biegu oraz podczas kolejnych rund strzeleckich spisywała się bardzo dobrze. Za jej plecami toczyła się walka o pozostałe miejsca na podium. Ostatecznie srebrną medalistką Pucharu Polski #4 została Wiktoria Wierzba, brąz zdobyła Katarzyna Ligęza (ZKS Drzonków).

Młodzieżowcy – pięciobój nowoczesny mężczyzn

W rywalizacji panów od początku wyłonił się zdecydowany lider. Oskar Paradowski, wychowanek klubu UKS G-8 Bielany był bezkonkurencyjny na  pływalni. Czas uzyskany przez tego zawodnika- 2:06,65 pozwolił mu zdobyć 297 punktów. Drugim najwyżej punktowanym okazał się występ reprezentanta gospodarzy, Pawła Dąbrowskiego (2:07, 51). Również zmagania na planszy szermierczej okazały się bardzo udane dla Paradowskiego. Wygrał aż 32 z 46 walk i sumą 547 punktów umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji po dwóch konkurencjach. Mimo kilku błędów popełnionych przez Paradowskiego podczas występu na parkurze, jego pozycja lidera pozostała niezagrożona. Miejsce drugie po jeździe konnej  należało niezmiennie do Pawła Dąbrowskiego (285 punktów- jazda konna), na trzecią lokatę awansował pięcioboista UKS G-8 Bielany, Igor Wójcik. Na starcie finałowej konkurencji Paradowski stanął z bardzo dużą, 18-to sekundową  przewagą nad Dąbrowskim. 25 sekund za prowadzącym na trasę wyruszył Igor Wójcik. Paradowski od początku kontrolował przebieg wyścigu. Świetnie spisywał się na strzelnicy i utrzymywał wysokie tempo biegu, dzięki czemu jako pierwszy dotarł do mety, zdobywając złoty medal Pucharu Polski młodzieżowców. Po walce stoczonej na trasie biegu na drugim miejscu finiszował Igor Wójcik. Jako trzeci wyścig ukończył najszybszy w konkurencji łączonej Marcel Suliga (ZKS Drzonków).

 

Juniorzy- czwórbój nowoczesny kobiet

Zwycięstwo w walce o złoty medal klasyfikacji juniorek odniosła Ewa Pydyszewska (ZKS Drzonków). Reprezentantka gospodarzy bardzo dobrze zaprezentowała się w otwierającym rywalizację turnieju szermierczym. Udało jej się zgromadzić 214 punktów, pokonując 18 rywalek. Taki sam rezultat osiągnęła jej koleżanka klubowa Julia Dąbrowska. Walka o ostateczne zwycięstwo w zawodach toczyła się od początku między tymi dwoma zawodniczkami. Rezultat osiągnięty przez Julię podczas jej występu na pływalni (2:20,91) pozwolił jej zmienić Pydyszewską na pozycji liderki po dwóch konkurencjach. Dąbrowska wypracowała w ten sposób 11-to sekundową przewagę na starcie laser run. Trzecia do biegu ze strzelaniem przystąpiła Angelika Stokłosiński (ZKS Drzonków). Ewa Pydyszewska okazała się najszybszą i najskuteczniejszą czwórboistką podczas rywalizacji na trasie biegu ze strzelaniem, dzięki czemu to ona jako pierwsza dotarła do mety. Miejsce drugie i srebrny medal obroniła Julia Dąbrowska. Brązową medalistką została reprezentantka UKS 8 Starogard Gdański Michalina Wierzba.

 

Juniorzy- czwórbój nowoczesny mężczyzn

Złoty medal Pucharu Polski juniorów zdobył zawodnik klubu UKS G-8 Bielany Igor Wójcik. Czwórboista osiągnął bardzo wysoki rezultat podczas rywalizacji na planszy. Zgromadził 215 punktów, odnosząc 25 zwycięstw. Najwyżej sklasyfikowanym w szermierce czwórboistą został reprezentant ZKS Drzonków Gerard Machel (27 wygranych walk- 225 punktów). Najlepszy na pływalni okazał się Wójcik, który z czasem 2:10,40 zdominował tę konkurencję wśród czwórboistów. Udany występ w tej konkurencji odnotował również zawodnik UKS G-8 Bielany, Jakub Rogowicz. Po dwóch konkurencjach prowadził Machel, z minimalną jednopunktową przewagą nad Wójcikiem i sporą bo aż 39-cio punktową nad Rogowiczem. Bardzo wysoka dyspozycja, którą Igor Wójcik prezentował na trasie konkurencji łączonej pozwoliła mu na objęcie pozycji lidera i ukończenie zwycięskie ukończenie wyścigu. Drugi na mecie zameldował się Gerard Machel, finiszując przed Jakubem Rogowiczem.

 

Gratulujemy medalistom!

WYNIKI – zobacz 

Puchar Polski #4 – podsumowanie zawodów