Przez ostatnie dwa dni Pasym gościł najlepszych zawodników 3-boju i 2-boju nowoczesnego, którzy rywalizowali w ramach 5 edycji Pucharu Polski HUMMEL CUP. Faworyci imprezy zachwycili formą dostarczając wielu emocjonujących momentów. 
Oto jak przebiegała rywalizacja w poszczególnych kategoriach:

3-bój nowoczesny kategoria U17

Dziewczęta zdążyły przyzwyczaić nas do zaciętej rywalizacji o trzy pierwsze miejsca. Tym razem nie było inaczej. Walka o medale toczyła się między Pauliną Myrda (UKS 48 Częstochowa), Nelą Szczur (ZKS Drzonków) i Adrianną Kapałą (UKS G-8 Bielany). Podczas strzelania wyłoniła się jednak inna liderka- Maja Rutkowska (UKS Dwójka Tczew). Zawodniczka z Tczewa osiągnęła świetny rezultat zdobywając aż 438 punktów tarczowych (288 punktów w klasyfikacji). Drugą zawodniczką w konkurencji strzeleckiej została Paulina Myrda (430 punktów tarczowych/280 punktów w klasyfikacji). Trzecią najskuteczniejszą zawodniczką, z sumą 279 punktów została Nela Szczur.
Bezkonkurencyjna w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym okazałą się Paulina Myrda, która w rankigu po dwóch konkurencjach umocniła się na prowadzeniu. Czas, który uzyskała Paulina- 2:15,64 był o prawie sekundę lepszy od czasu następnej na mecie pływania Mai Biernackiej z MKS Jedynki Łódź (2;16,48). Trzecią najszybszą pływaczką została reprezentująca UKS  Żoliborz Warszawa Klara Kozaczuk (2:17,25).
Rywalizacja na trasie biegu wyłoniła zwyciężczynie. Złotą medalistką Pucharu Polski #5 została liderująca po dwóch konkurencjach Paulina Myrda. Srebrny medal imprezy pod osiągnięciu najlepszego czasu biegu zdobyła Nela Szczur. Na trzecim stopniu podium stanęła Adrianna Kapała.

Zmagania trójboistów rozpoczęła konkurencja strzelecka. Najskuteczniejszy podczas pięciu dziesięciostrzałowych serii okazał się reprezentant klubu UKS Dwójka Tczew Bartosz Hendrysiak. Zwyciężył z bardzo dużą przewagą 15 punktów tarczowych nad kolejnym z rywali- Maciejem Klimkiem z RTP Victorii Radom. Trzecią lokatę po pierwszej konkurencji zajmował Michał Jabłoński (MKP Myślibórz).
Bardzo dobrze na pływalni spisał się Piotr Ziółek (UKS Dwójka Tczew), który osiągnął najlepszy czas zawodów 2:01,00 i awansował do czołówki  włączając się do walki o medale. Drugim najszybszym pływakiem został Kacper Klimczak z MKS Jedynki Łódź (2:02,76). Miejsce trzecie na dystansie 200 metrów wywalczył Maciej  Klimek.
Klasyfikacja po dwóch konkurencjach zapowiadała zaciętą walkę na trasie biegu. Różnice punktowe między zawodnikami były niewielkie a  kandydatów do zdobycia medali wielu. Zwycięzcą w biegu został Michał Jabłoński, który dzięki świetnemu występowi zdobył srebro Pucharu Polski, ustępując tylko Maciejowi Klimkowi (RTP Victoria Radom). Brązowy medal wywalczył reprezentant UKS Dwójki Tczew Piotr Ziółek.

2-bój nowoczesny kategoria U15

Pływackie zmagania dziewcząt rozpoczynające walkę o podium zdominowała zawodniczka MKS Jedynki Łódź Małgorzata Karbownik. Dystans 100 metrów stylem dowolnym pokonała uzyskując świetny czas 1:00,93. Druga na mecie wyścigu zameldowała się Aniela Staroń UKS Żoliborz Warszawa (1:02,46), finiszując przed zawodniczką GKS Orki Grudziądz Walerią Bubnowicz (1:03,00).
Konkurencja biegowa przyniosła jednak zaskakujące rozstrzygnięcia. Najszybszą na trasie biegu dwuboistką a zarazem zwyciężczynią klasyfikacji generalnej zawodów został po raz kolejny Zuzanna Szondelmajer (MKP Myślibórz). Drugie miejsce na podium zajęła Maja Marcinkowska z MKS Jedynka Łódź (3:30, 57- 3 miejsce w konkurencji biegowej). Grono medalistek uzupełniła Hanna Bigdowska, zawodniczka UKS Atut Częstochowa (3:30,37- 2 miejsce konkurencji biegowej).

W rywalizacji dwuboistów triumfował fenomenalny podczas konkurencji pływackiej Kacper Płoszka, zawodnik MKS Jedynka Łódź, który uzyskał czas 0:55,49. Miejsce drugie i trzecie w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym zajęci jego klubowi koledzy- Artur Arent (0;59,46) i Krzysztof Pogoda (0:59,92).
Bardzo dobrze podczas zmagań w decydującym wyścigu na trasie biegu przełajowego zaprezentował się zwycięzca tej konkurencji zawodnik UKS Atut Częstochowa Bartosz Szulc. Czas przez niego uzyskany był o niespełna 0,5 sekundy lepszy od rezultatu drugiego na mecie biegu Radosława Porady (UKS Atut Częstochowa). Trzecim najszybszym biegaczem okazał się reprezentant ZKS Drzonków, Kajetan Gontowiuk.
Ostatecznie, w klasyfikacji generalnej zawodów zwycięstwo odniósł Kacper Płoszka (8 miejsce w biegu – 3:27,33), który stracił przewagi wypracowanej podczas pływania, Drugie miejsce i srebrny medal zdobył Radosław Porada a na najniższym stopniu podium stanął Artur Arent.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

Już na początku czerwca odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która zagości w Drzonkowie.  Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na oficjalnej stronie internetowej PZPNow. Relacje z zawodów będą publikowane na naszych mediach społecznościowych.

Puchar Polski #5 HUMMEL CUP- faworyci na podium imprezy