Za nami trzydniowe zmagania w pięcioboju i czwórboju nowoczesnym w ramach III edycji Pucharu Polski, który od środy rozgrywany był w Drzonkowie. W zawodach konkurowało 62 zawodników  i 43 zawodniczki z 12 państw.

Impreza rozpoczęła się wieczorną jazdą konną kobiet. Najlepiej na parkurze poradziła sobie Ukrainka Yana Polishchuk (300 punktów). Najlepszą Polką w tej konkurencji okazała się Wiktoria Wierzba, uzyskując 293 punkty (7 punktów karnych za 1 zrzutkę) i trzecią lokatę. Panowie startujący dzień później prezentowali bardzo wysoki poziom. Aż 13 z nich, wśród których znalazł się Oskar Paradowski, pokonało parkur bezbłędnie.

Czwartkową rywalizację otworzył turniej szermierczy mężczyzn, do którego przystąpiło aż 57 zawodników. Trwająca ponad 5 godzin konkurencja była sprawdzianem wytrzymałości i koncentracji startujących. Zwycięzcą został reprezentujący Włochy Valerio Graselli, pokonując 43 rywali i odnosząc 14 porażek. Najwyżej z Polaków uplasował się Kamil Kasperczak, który zanotował 37 zwycięstw i 238 punktów.  W turnieju kobiet triumfowała Włoszka Dalila Sciarra- 280 punktów, najwyżej sklasyfikowaną w tej konkurencji reprezentantką naszego kraju została Julia Dąbrowska, kończąca turniej na 6 lokacie.

Podczas rywalizacji  panów na pływalni bardzo dobrze zaprezentował się Oskar Paradowski, który dystans 200 metrów stylem dowolnym pokonał w czasie 2:02,20, zajmując jedno z czołowych miejsc. Zwyciężył zawodnik z Wielkiej Brytanii, Henry Choong. Wśród pań najszybsza była Maria Beatrice Mecuri (Włochy), świetny wynik odnotowała Natalia Hachulska. Dzięki swojemu występowi z czasem 2:17,95  zdobyła 275 punktów.

Ostatnią rozegraną konkurencją był laser run. Na trasie biegu ze strzelaniem, zarówno podczas rywalizacji kobiet jak i mężczyzn dokonało się wiele przetasowań. Wśród kobiet triumfowała reprezentantka z Francji Manon Barbaza. Wiktoria Wierzba ustanawiając trzeci najlepszy czas konkurencji łączonej finiszowała na miejscu 6. Pierwszym na mecie mężczyzną okazał się Pavlo Zvedeniuk z Ukrainy. Najlepszy Polak- Oskar Paradowski dobiegł jako 12.

Świetny start naszych juniorów Wiktorii Wierzby i Oskara Paradowskiego zapewnił im miejsca na podium w swojej kategorii. Obydwoje zdobyli indywidualnie brązowe medale.

Ogromne gratulacje dla zawodników i trenerów!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Puchar Polski III- brąz Wiktorii Wierzby i Oskara Paradowskiego w kategorii Juniorów