Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem pięcioboju młodzieżowców na najwyższym poziomie. Zawodnicy z całego świata będą rywalizować o medale podczas Mistrzostw Świata kategorii do lat 21 rozgrywanych w Drzonkowie. Walka o podium rozegra się zarówno w ramach startów indywidualnych jak i sztafetowych. Do udziału w zawodach powołanych zostało dziewięcioro reprezentantów Polski: Natalia Dominiak, Wiktoria Wierzba, Daria Niedziałkowska, Katarzynę Ligęza, Agnieszka Wysokińska, Oskar Paradowski, Łukasz Gutkowski, Paweł Dąbrowski i Marcel Suliga.

Startem sztafetowym rozpoczął się udział reprezentantów Polski w Mistrzostwach Świata Młodzieżowców w Drzonkowie. Jako pierwsze walkę o medale stoczyły kobiety, wśród nich dwa polskie zespoły- Natalia Dominiak i Wiktoria Wierzba (sztafeta POL1), oraz Katarzyna Ligęza i Daria Niedziałkowska (sztafeta POL2).
Polki dobrym  występem rozpoczęły swój udział w mistrzostwach podczas pierwszej z rozgrywanych konkurencji- pływania. Sztafeta POL2 (Niedziałkowska/Ligęza)  finiszowała na miejscu 5, uzyskując czas 2:10,21. Tuż za nimi, na 6 lokacie wyścig ukończyła druga z naszych sztafet Dominiak/Wierzba z czasem 2:10,35. Zwyciężczyniami w tej konkurencji okazały się Rosjanki.
Turniej szermierczy spowodował sporo przetasowań w stawce. Wiktoria Wierzba i Natalia Dominiak odniosły 14 zwycięstw, dzięki czemu udało im się zgromadzić 202 punkty i zająć 9 pozycję. Daria Niedziałkowska i Katarzyna Ligęza pokonały 10 rywalek i turniej szermierczy zakończyły z pulą 171 punktów. Najskuteczniejsze na planszy okazały się Brytyjki (Georgia Hannam i Karenza Bryson) Po dwóch konkurencjach sztafeta POL1 (Domniak/Wierzba) zajmowała 9 lokatę. Ligęza i Niedziałkowska sklasyfikowane zostały na miejscu 11.
Jazda konna ponownie okazała się jedną z najtrudniejszych konkurencji. Żadnej ze sztafet nie udało się bezbłędnie pokonać parkuru, niestety upadkiem Wiktorii Wierzby zakończył się występ sztafety POL1. Bardzo dobrze zaprezentowały się Daria Niedziałkowska i Katarzyna Ligęza, które w jeździe konnej uplasowały się na 8 pozycji zdobywając 268 punktów.
Do ostatniej konkurencji nasze zespoły przystąpiły z numerami 9 (sztafeta POL2) i 13 (sztafeta POL1). Mimo dobrej dyspozycji biegowej i strzeleckiej obydwu sztafet Polki nie zdołały zniwelować różnicy dzielącej je od ścisłej czołówki. Na miejscu 10 metę przekroczyła sztafeta Niedziałkowska/Ligęza, na 13 zespół Dominiak/Wierzba.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!

Dziś ciąg dalszy emocji związanych ze startami sztafet. Do rywalizacji przystąpią dwa nasze zespoły w składzie Oskar Paradowski i Łukasz Gutkowski (POL1) oraz Paweł Dąbrowski i Marcel Suliga (POL2). Zapraszamy do śledzenia wyników na oficjalnej stronie uipmworld.org oraz na pentathlon.org.pl

Ruszyły Młodzieżowe Mistrzostwa Świata, za nami pierwsze starty sztafetowe kobiet