Polacy z dużą przewagą pokonali swoich rywali i niezagrożeni przekroczyli linię mety podczas pierwszego dnia rozgrywanych na obiektach WOSiR Drzonków 48 Wojskowych Mistrzostw Świata.
Polski zespół zdobył w sumie 1971 punktów. Drugie miejsce w zawodach zajęli Węgrzy – Robert Kasza i Bence Demeter (1929pkt), a trzecie Niemcy – Fernand Mitterrand i Dominik Olejarz (1915pkt).
Sztafetowa rywalizacja rozpoczęła się pływaniem , podczas którego najlepsza okazał się team z Niemiec.
Nasi reprezentanci po tej konkurencji zajmowali miejsce 5. Zmiany w klasyfikacji generalnej nastąpiły po drugiej z rozegranych konkurencji- szermierce. Na tym etapie rywalizacji prowadzenie w zawodach objęli Węgrzy , a polska sztafeta awansowała na miejsce 4. Najwyższy rezultat jazdy konnej, którego autorami okazali się Łukasz i Sebastian pozwolił im zbudować aż 20-sekundową przewagę nad rywalami. Na trasę laser runu wybiegli z pozycji liderów. Już po pierwszym strzelaniu Sebastian Stasiak powiększył dystans dzielący go od Węgra. Dodatkowo bardzo mocno przebiegnięte obydwie 800-metrowe pętle sprawiły, że po przekazaniu zmiany Łukaszowi Gutkowskiemu rywale tracili do Polaków ponad 30 sekund. Równie skuteczny na strzelnicy Łukasz do końca kontrolował rozwój wyścigu i nasi reprezentanci sięgnęli po zwycięstwo z ogromną przewagą.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

Sebastian Stasiak i Łukasz Gutkowski złotymi medalistami Wojskowych Mistrzostw Świata w sztafecie