Natalia Dominiak i Łukasz Gutkowski zajęli siódme miejsce w zmaganiach sztafet mieszanych na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Barcelonie. Wygrali Rosjanie przed Francuzami i Włochami.

W pływaniu nasi reprezentanci uzyskali czas 1:57,06, przegrywając o 0,90 s z Rosjanami Ksenią Frałcową i Siergiejem Baranowem. Identyczny rezultat co Dominiak i Gutkowski zanotowała para z Węgier Alexandra Boros i Balász Szép.

Szermierkę z 22 zwycięstwami na koncie wygrali Francuzi Lisa Riff i Valentin Grezanle. Awansowali oni dzięki temu na drugie miejsce w klasyfikacji łącznej, tracąc zaledwie punkt do Rosjan. Biało-Czerwoni, którzy wygrali 13 pojedynków, spadli na dziesiąte miejsce.

Po jeździe konnej Trójkolorowi objęli prowadzenie – wprawdzie przekroczyli o dziesięć sekund normę czasu, ale wykorzystali trzy zrzutki Rosjan. Frałcowa i Baranow spadli nie tylko za Francuzów, ale też za bezbłędnych Brytyjczyków Holly Parker i Jamesa Harpera. Polacy z wynikiem 21 pkt. karnych znaleźli się na dziewiątym miejscu.

Do kombinacji Riff startowała dziewięć sekund przed Parker i dziesięć przed Frałcową. Rosjanie poradzili sobie z przeciwnikami i finiszowali na pierwszym miejscu, spychając Francuzów na drugi stopień podium. Krążek z najmniej cennego kruszcu zdobyli natomiast Włosi Elena i Roberto Micheli, którzy awansowali z piątego miejsca. Natalia Dominiak i Łukasz Gutkowski zakończyli zawody na siódmej pozycji.

Siódme miejsce miksta na koniec mistrzostw