Natalia Dominiak i Łukasz Gutkowski zajęli siódme miejsce w zmaganiach sztafet mieszanych na Pucharze Świata w pięcioboju nowoczesnym w Los Angeles. Zwyciężyli Włosi przed Amerykanami i Meksykanami.

Zawody świetnie rozpoczęły się dla polskiej pary – Natalia Dominiak i Łukasz Gutkowski zajęli drugie miejsce z czasem 2:01,02, ustępując jedynie Amerykanom Isabelli Isaksen i Amro El Geziry’emu, którzy uzyskali wynik 1:59,32.

W szermierce najlepsi byli Włosi Alessandra Frezza i Riccardo De Luca, którzy wygrali 25 walk w rundzie wstępnej. 21 pojedynków wygrali Chińczycy Yufei Bian i Linbin Zhang, a 20 Isaksen i El Geziry. Pary te wygrały po jednej walce też w rundzie bonusowej i w tej samej kolejności zajmował trzy czołowe miejsca po dwóch konkurencjach. Na dziesiąte miejsce spadli Dominiak i Gutkowski, którzy uzyskali wynik 8+2 zwycięstwa.

W jeździe konnej tylko Brytyjczykom Zoe Davison i Samuelowi Curry’emu udało się zaliczyć czysty przejazd. Po siedem punktów karnych otrzymali Włosi (za czas) i Amerykanie (za zrzutkę), natomiast Chińczycy zebrali aż 45 punktów karnych, spadając na piąte miejsce. Na trzecie awansowali z kolei Meksykanie Mariana Arceo i Manuel Padilla, którzy, podobnie jak będące przed nimi w klasyfikacji gospodarze, mieli jedną zrzutkę. Dzięki eliminacji Koreańczyków i Argentyńczyków Biało-Czerwoni, mający odjęte od maksymalnej liczby 300 punktów 7 oczek za zrzutkę i 14 za przekroczenie normy czasu, awansowali na ósme miejsce.

Do kombinacji Frezza startowała 20 sekund przed Isaksen i 48 przed Arceo. W trakcie biegu oraz strzelania kolejność czołówki nie uległa zmianie i Włosi zdobyli złoty medal, Amerykanie srebrny, a Meksykanie brązowy. Polacy wyprzedzili Kanadyjczyków i zakończyli zmagania na siódmej pozycji.

  

 

Siódme miejsce młodego miskta