Daniel Ławrynowicz i Łukasz Gutkowski wywalczyli srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Europy w pięcioboju nowoczesnym. Biało-Czerwoni przegrali jedynie z duetem z Białorusi.

Pływanie z czasem 1:44,75 wygrali Brytyjczycy Bradley Sutton i Myles Pillage. Drugie miejsce zajęli Białorusini Jauheni Arol i Iwan Chamcou (1:51,35), a trzecie Rosjanie Iwan Tarasow i Andriej Pietrow (1:51,56). Daniel Ławrynowicz i Łukasz Gutkowski uplasowali się na siódmym miejscu z rezultatem 1:54,60.

W szermierce najlepszy wynik, 27 zwycięstw, zanotowali Białorusini i Francuzi Paolo Singh i Valentin Grezanle. Te sztafety znalazły się w związku z tym na czele stawki, a za nimi uplasowali się dotychczasowi liderzy. Polacy, którzy wygrali 22 pojedynki, awansowali na piąte miejsce.

W jeździe konnej nasi zawodnicy zapisali na konto tylko jedną zrzutkę. Wykorzystali również eliminację Francuzów i znaleźli się na czwartym miejscu, za Białorusinami oraz bezbłędnymi na parkurze sztafetami z Wielkiej Brytanii i Węgier.

Na starcie kombinacji nasi wschodni sąsiedzi mieli 13 sekund przewagi na Wyspiarzami, 24 nad Madziarami i 25 nad naszą sztafetą. Prowadzenie Białorusini zachowali do końca, jednak za ich plecami świetnie spisali się Ławrynowicz i Gutkowski, którzy uzyskali najlepszy czas biegu ze strzelaniem i zakończyli zmagania na drugim miejscu. Na najniższym stopniu podium uplasowali się natomiast Brytyjczycy.

Srebro męskiej sztafety