Kolejny, piąty już dzień Mistrzostw Europy Juniorów i Juniorów Młodszych upłynął pod znakiem sukcesów polskiej reprezentacji. W finałowej rywalizacji sztafet kobiet w trójboju nowoczesnym wystąpiły Katarzyna Dębska i Małgorzata Karbownik. Do eliminacji mężczyzn w czwórboju nowoczesnym przystąpiło trzech reprezentantów Polski: Michał Jabłoński, Maciej Klimek i Olaf Paradowski.

Trójbój nowoczesny-sztafeta kobiet- Katarzyna Dębska i Małgorzata Karbownik

Świetnym wynikiem w konkurencji pływackiej walkę o sztafetowe medale rozpoczęły Katarzyna Dębska i Małgorzata Karbownik. Nasze zawodniczki ustanowiły najlepszy czas konkurencji, dzięki czemu objęły 3-punktowe prowadzenie nad drugimi w klasyfikacji Rosjankami.
Na pierwszej zmianie w naszej sztafecie z pozycji liderki wyruszyła Małgorzata Karbownik, dwie udane rundy strzeleckie pozwoliły jej przekazać zmianę Katarzynie Dębskiej na drugim pozycji. Na pierwszym miejscu z przewagą kilku sekund nad Kasią na swoją zmianę wybiegła Rosjanka. Kasia Dębska walczyła do ostatnich metrów wyścigu ale przewaga Rosjanki okazała się wystarczająca aby sięgnąć po złoto. Polki wywalczyły srebrne medale Mistrzostw Europy, wpadając na metę 5 sekund przed reprezentantkami Czech.

Czwórbój nowoczesny-eliminacje mężczyzn-Michał Jabłoński, Maciej Klimek, Olaf Paradowski

Michał Jabłoński i Maciej Klimek o przepustkę do finału rywalizowali wśród zawodników grupy „A”. Olaf Paradowski był jednym z 27 czwórboistów grupy „B”.
Maciej Klimek uzyskał 14 rezultat szermierki. Odniósł 13 zwycięstw. 3 trafienia mniej zadał Michał Jabłoński, który ukończył turniej z sumą 186 punktów. Maciej Klimek odnotował znaczny awans w klasyfikacji dzięki drugiemu najlepszemu wynikowi pływania 1:59,07. Michał Jabłoński okazał się 11 zawodnikiem na pływalni finiszując z czasem 2:06,55. Wysokie miejsce zajmowane przez Macieja Klimka przed laser runem umożliwiło mu przekroczenie linii mety na miejscu gwarantującym awans do finału. Michał Jabłoński, tracił do czołowych zawodników przed konkurencją łączoną ale 3 najlepszy rezultat osiągnięty przez niego na trasie biegu ze strzelaniem zapewnił mu miejsce wśród finałowej 36 zawodników, którzy wystąpią w sobotniej odsłonie zawodów.
Olaf Paradowski odnotował bardzo udane występy w pływaniu i szermierce. Wyścig pływacki ukończył na miejscu 8 (2:07,09). Podczas zmagań na planszy szermierczej pokonał 14 rywali i na jego koncie znalazło się 218 punktów. Podobnie jak Maciej Klimek, Olaf przystąpił do finałowego startu w biegu ze strzelaniem z wysokiej lokaty. Do końca kontrolował swoją pozycję w stawce zawodników i finiszował na 15 miejscu zdobywając prawo startu w finale zawodów.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

Sukces Polaków w Portugalii. Srebro sztafety kobiet Katarzyna Dębska/Małgorzata Karbownik w trójboju. Komplet czwórboistów w finale Mistrzostw Europy Juniorów