Szymon Staśkiewicz i Maciej Dukielski rywalizowali podczas zawodów liczonych do rankingu olimpijskiego Tokio 2020, które dziś zakończyły się w Mińsku. Polacy wystartowali w gronie 36 zawodników z 14 krajów. Stawką w zawodach były cenne punkty, na których podstawie zawodnicy mają szansę uzyskać prawo startu w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich.

Bardzo dobrze zapowiadał się występ Szymona Staśkiewicza, który już na starcie, podczas rankingowej rundy szermierczej zajął wysokie 7 miejsce. 238 punktów przyznanych za pokonanie 22 z 35 rywali było świetnym otwarciem udziału w imprezie. Maciej Dukielski, zmagania na planszy ukończył zdobywając 173 punkty.
Czas uzyskany przez Staśkiewicza w wyścigu na dystansie 200 metrów nie pozwolił mu awansować. Po dwóch konkurencjach zajmował wciąż wysoką, 12 pozycję. Maciej Dukielski na tym etapie rywalizacji został sklasyfikowany na 29 miejscu.
Obaj Polacy odnotowali świetne występy w jeździe konnej. Staśkiewicz za swój przejazd, podczas którego stracił tylko 7 punktów za zrzutkę otrzymał 293 punkty. Dukielski, nieznacznie przekroczywszy normę czasu minął celowniki z sumą
294 punktów, zajmując 10 miejsce w tej konkurencji.
Niestety rezultaty osiągnięte w finałowym biegu ze strzelaniem uniemożliwiły reprezentantom Polski awans na wyższe pozycje. Szymon Staśkiewicz wbiegł na metę jako 18, Maciej Dukielski finiszował na miejscu 25.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!

Szymon Staśkiewicz na 18, Maciej Dukielski na 25 pozycji w zawodach Belarus Open 2019 w Mińsku