W Sofii zakończyła się dziś faza kwalifikacyjna II edycji Pucharu Świata Seniorów. Zarówno kobiety jak i mężczyźni rywalizowali w trzech bardzo licznych grupach, dlatego cieszy awans aż czwórki z sześciu naszych reprezentantów.

Wczoraj do finału kobiet zakwalifikowała się Anna Maliszewska, która w swojej grupie zajęła 7 lokatę zapewniając sobie start w jutrzejszych zmaganiach. Marta Kobecka do mety konkurencji łączonej dobiegła na 19 pozycji, która nie daje awansu do piątkowego startu.

Dziś sukcesem zakończyły się eliminacje panów. Łukasz Gutkowski zwyciężył wśród zawodników grupy A. Jarek Świderski startujący w tej samej grupie ukończył trasę biegu ze strzelaniem na 7 pozycji. Oboje byli pewni awansu do sobotnich zmagań. Daniel Ławrynowicz i Szymon Staśkiewicz rywalizujący w grupie C uplasowali się kolejno na 3 i 11 pozycji. Daniel jako zawodnik z najlepszej ósemki uzyskał automatyczną kwalifikację do finału. Na decyzję odnośnie awansu Szymona trzeba było poczekać.. Niestety, zawodnik z Kazachstanu Pavel Ilyashenko, którego wynik punktowy był taki sam jak ten, który uzyskał Szymon był o 1 sekundę szybszy na trasie konkurencji łączonej.

W finale zobaczymy zatem czworo naszych zawodników. Relacja na żywo z jazdy konnej i laser run będzie transmitowana na kanale UIPM (uipmworld.org) jutro (finał kobiet) i w sobotę (finał mężczyzn).

W niedzielę poznamy zwycięzców rywalizacji sztafetowych MIX. Nasz kraj reprezentować będą Marta Kobecka i Jarosław Świderski.

Zapraszamy do śledzenia wyników i przyłączenia się do transmisji live.

 

Trzech Polaków i Polka w finale Pucharu Świata w Sofii