Kamil Kasperczak i Igor Powroźnik zajęli trzynaste miejsce w zmaganiach sztafet męskich na mistrzostwach świata juniorów w czwórboju nowoczesnym. Wygrał duet z Korei Południowej.

W szermierce najlepiej spisali się Koreańczycy Juseong Moon i Seonghyeon Kang, którzy wygrali 26 pojedynków w rundzie wstępnej, a także swój jedyny pojedynek w rundzie bonusowej. Na drugim miejscu uplasowali się Egipcjanie Alyeldin Sewilam i Mohanad Shaban (24+1 wygrana), a na trzecim Argentyńczycy Nereo Polanco i Franco Serrano oraz Chińczycy Haoyang Wang i Xinglong Liu (21+0 wygranych). Kamil Kasperczak i Igor Powroźnik zostali sklasyfikowanie na siódmej lokacie (19+3 wygrane).

W pływaniu to właśnie sklasyfikowane na trzecim miejscu po szermierce sztafety uzyskały najlepsze czasy – Argentyńczycy 1:51,33, a Chińczycy 1:51,63. Dzięki temu wyprzedzili Egipcjan, którzy zanotowali dopiero 18., przedostatni wynik (2:02,20). Na prowadzeniu utrzymali się Koreańczycy. Polacy z czasem 1:55,22 zajęli 9. miejsce w tej konkurencji i awansowali na szóstą pozycję w klasyfikacji łącznej.

Na starcie kombinacji Koreańczycy mieli 29 sekund przewagi nad Argentyńczykami i 30 nad Chińczykami. Para z Ameryki Południowej słabo jednak spisała się w finałowej konkurencji i spadła na dziewiąte miejsce. Złoto trafiło do Koreańczyków, Chińczycy zakończyli zmagania ze srebrem, a Egipcjanie z brązem. Polacy zanotowali spadek na trzynastą pozycję.

Trzynaste miejsce w piątek trzynastego