Nasi reprezentanci rozpoczęli rywalizację podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Pierwszym etapem zmagań był rozegrany dziś rankingowy turniej szermierczy kobiet i mężczyzn, podczas którego Anna Maliszewska, Sebastian Stasiak i Łukasz Gutkowski odnotowali bardzo dobre rezultaty. Taki udany początek daje im bardzo realne szanse na osiągnięcie wysokich lokat w zaplanowanych na piątek i sobotę finałach.

Jako pierwsza swoje zmagania na planszy szermierczej rozpoczęła Anna Maliszewska. Po trudnym początku turnieju odnalazła swój rytm i odnosiła kolejne zwycięstwa. Pokonała między innymi bardzo mocne zawodniczki z Japonii i Francji czy mistrzynię olimpijską z Londynu Laurę Asadauskaite. Nasza reprezentantka ukończyła turniej z pulą 18 zwycięstw i 208 punktów, dzięki czemu zajęła 16 miejsce.

Oswojenie się z emocjami związanymi z udziałem w igrzyskach zaowocowało świetnym rezultatem obu naszych reprezentantów. Sebastian Stasiak i Łukasz Gutkowski pokonali bardzo utytułowanych zawodników i po pierwszym dniu zmagań zostali sklasyfikowani na wysokich pozycjach. Łukasz Gutkowski okazał się lepszy od 19 rywali i zapisał na swoim koncie 214 punktów (12 miejsce w turnieju). Sebastian Stasiak na swoją korzyść rozstrzygnął 18 pojedynków, dzięki czemu zgromadził 208 punktów (13 miejsce w szermierce).

Już jutro emocji ciąg dalszy. Anna Maliszewska stanie do walki o medal. Jutrzejsza rywalizacja kobiet rozpocznie się konkurencją pływacką zaplanowaną na godzinę 7:30 czasu polskiego. O godzinie 8:45 odbędzie się bonusowa runda szermierki, przejazd pierwszej zawodniczki po parkurze zobaczymy o godzinie 10:15 a finałowy decydujący o kolejności na mecie laser run rozpocznie się o godzinie 12:30.

Trzymamy kciuki za Anię!

Transmisja ze startu finału kobiet będzie dostępna na kanale TVP Sport

Udany turniej szermierczy w wykonaniu Polaków w Tokio