National Ranking Competition #3 YB / Boys

Drzonkow / POL / 26-27.04.2014

INDIVIDUAL FINAL RESULTS

Rank

Name

Club

Swim

CE

Total

1

DABROWSKI Pawel

MKP Mysliborz

310 (1)

578 (1)

888

 

2:10,18

09:12,30

2

PIENIASZEK Dominik

UKS 8 St Gdanski

308 (3)

555 (2)

863

 

2:10,87

09:35,91

3

DZIURSKI Piotr

UKS Atut Czestoch

298 (4)

544 (4)

842

 

2:14,30

09:46,78

4

SIOREK Filip

ZKS Drzonkow

294 (6)

546 (3)

840

 

2:15,58

09:44,88

5

PAWLIKOWSKI Jakub

UKS Zoliborz

292 (7)

539 (6)

831

 

2:16,25

09:51,85

6

KOLODZIEJ Damian

UKS Zoliborz

297 (5)

529 (10)

826

 

2:14,63

10:01,88

7

PARADOWSKI Oskar

UKS G8 Bielany

283 (9)

542 (5)

825

 

2:19,13

09:48,91

8

SIODMIAK Igor

KS Triathlon Szcz

281 (10)

534 (7)

815

 

2:19,81

09:56,68

9

SIUDZINSKI Patryk

KS Orzel Elblag

273 (11)

531 (9)

804

 

2:22,34

09:59,96

10

PYTEL Piotr

ZKS Drzonkow

269 (12)

534 (8)

803

 

2:23,82

09:56,84

11

JASZCZERSKI Michal

MKS Sambor Tczew

289 (8)

486 (14)

775

 

2:17,07

10:44,37

12

LEWANDOWSKI Szymon

UKS Atut Czestoch

262 (20)

492 (12)

754

 

2:26,19

10:38,08

13

KOMPERDA Pawel

MKP Szczecinek

264 (19)

476 (15)

740

 

2:25,35

10:54,29

14

DZIDOWSKI Krystian

UKS Atut Czestoch

230 (27)

506 (11)

736

 

2:36,75

10:24,75

15

KOTLEWSKI Michal

UKS Dwojka Morena

310 (2)

415 (27)

725

 

2:10,26

11:55,66

16

MAKUCH Krystian

UKS Atut Czestoch

265 (18)

458 (18)

723

 

2:25,19

11:12,37

17

SPIEREWKA Patryk

UKS 8 St Gdanski

269 (13)

451 (21)

720

 

2:23,93

11:19,97

18

SIENKIEWICZ Oskar

UKS Gromik Gdynia

265 (17)

449 (22)

714

 

2:25,06

11:21,48

19

MODRZYNSKI Kuba

UKS Dwojka Morena

235 (25)

472 (16)

707

 

2:35,04

10:58,32

20

BANASZAK Patryk

ZKS Drzonkow

266 (16)

441 (24)

707

 

2:24,81

11:29,39

21

MACHEL Gerard

ZKS Drzonkow

219 (30)

488 (13)

707

 

2:40,50

10:42,58

22

NOCUN Krystian

UKS Atut Czestoch

260 (22)

433 (25)

693

 

2:26,82

11:37,55

23

STELLA Marcel

KS Orzel Elblag

231 (26)

459 (17)

690

 

2:36,50

11:11,07

24

KNASIAK Mateusz

UKS 8 St Gdanski

268 (15)

421 (26)

689

 

2:24,22

11:49,46

25

STOLARSKI Seweryn

UKS Atut Czestoch

242 (24)

443 (23)

685

 

2:32,84

11:27,87

26

JABLONOWSKI Krzysztof

UKS Orlik Elblag

225 (29)

456 (19)

681

 

2:38,37

11:14,43

27

GRZYBEK Michal

UKS Atut Czestoch

229 (28)

452 (20)

681

 

2:37,14

11:18,80

28

WIECZOREK Konrad

UKS Atut Czestoch

269 (14)

401 (29)

670

 

2:23,95

12:09,26

29

GOLOTA Sebastian

KS Orzel Elblag

248 (23)

409 (28)

657

 

2:30,94

12:01,00

30

BARTOSZEWSKI Jan

UKS Dwojka Morena

261 (21)

321 (31)

582

 

2:26,44

13:29,42

31

WERONIECKI Kacper

UKS Orlik Elblag

173 (31)

375 (30)

548

 

2:55,72

12:35,05

Created by 5TUSA MP INFOSYS