XML
  • Relay
  • Women
  • Men
  • Team-relay Mix
  • Final
  • Qualifications A
  • Qualifications B
  • Final

Team-relay Women


Soon...

Team-relay Men


Soon...

Team-relay Mix


Pos Name Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 WANG Wei,
ZHANG LINBIN,
CHN 1448234 2 30308 11 2:01.21281 6 ,
,
625 1 11:15.60
2 MICHELI Elena,
GRASSELLI Valerio,
ITA 1445230 3 29317 5 1:56.82281 5 ,
,
617 3 11:23.13
3 GUBAYDULLINA Gulnaz,
SHUGAROV Ilya,
RUS 1443218 6 26320 4 1:55.03295 1 ,
,
610 5 11:30.84
4 ACHTERBERG Samantha,
ELGEZIRY AMRO,
USA 1440219 5 25314 6 1:58.47295 2 ,
,
612 4 11:28.60
5 HRYNKEVICH Mikhalina,
EVSTIGNEEV Artem,
BLR 1420244 1 32310 8 2:00.16285 4 ,
,
581 11 11:59.29
6 MALISZEWSKA Anna,
STASIAK Sebastian,
POL 1398207 7 23310 9 2:00.23257 12 ,
,
624 2 11:16.26
7 PERMYKINA Valeriya,
FEDECHKO Yuriy,
UKR 1390207 7 23322 2 1:54.38269 9 ,
,
592 10 11:48.30
8 KHOKHLOVA IRYNA,
ZAPATA Emanuel,
ARG 1388203 9 22306 13 2:02.04285 3 ,
,
594 9 11:46.15
9 VENCKAUSKAITE Gintare,
VAIVADA Dovidas,
LTU 1377186 11 18324 1 1:53.40268 10 ,
,
599 7 11:41.01
10 STEINBORN Ronja,
SANDTEN Matthias,
GER 1372184 13 17307 12 2:01.55273 8 ,
,
608 6 11:32.74
11 ALEKSZEJEV Tamara,
TOMASCHOF Soma,
HUN 1364191 10 19309 10 2:00.69265 11 ,
,
599 8 11:41.22
12 ABREU Isabela,
NASCIMENTO Felipe,
BRA 1348184 12 20313 7 1:58.87275 7 ,
,
576 12 12:04.89
13 CLOUVEL Elodie,
BELAUD Valentin,
FRA 547226 4 28321 3 1:54.68ELDNS

Women Qualifications A


Soon...

Women Qualifications B


Soon...

Women Qualifications C


Soon...

Women Final


Pos Name Club Birth Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 KHURASKINA Ekaterina RUS 1375282 1 31248 37 2:31.41293 19 552 6 12:28.60
2 KOVACS Sarolta HUN 1367232 12 23294 3 2:08.41300 3 541 9 12:39.68
3 MALISZEWSKA Anna POL 1363238 7 24271 25 2:19.80300 6 554 5 12:26.57
4 CLOUVEL Elodie FRA 1351233 11 23297 2 2:06.93283 31 538 10 12:42.33
5 GUBAYDULLINA Gulnaz RUS 1345190 26 16298 1 2:06.41286 26 571 1 12:09.20
6 FREZZA Alessandra ITA 1340240 6 24271 26 2:19.81293 17 536 11 12:44.54
7 ALEKSZEJEV Tamara HUN 1327244 4 25272 21 2:19.18267 34 544 8 12:36.29
8 TAMASAUSKAITE Aurelija LTU 1326215 16 20257 33 2:26.83293 21 561 2 12:19.76
9 SERAPINAITE Ieva LTU 1322238 8 24283 8 2:13.58286 27 515 20 13:05.32
10 KHOKHLOVA IRYNA ARG 1320238 9 24272 20 2:19.10300 12 510 22 13:10.28
11 VENCKAUSKAITE Gintare LTU 1315192 24 16278 13 2:16.07293 18 552 7 12:28.77
12 TOGNETTI Aurora ITA 1313210 18 19278 15 2:16.17300 7 525 18 12:55.09
13 FAKHRUTDINOVA Alise RUS 1311257 2 27278 16 2:16.41300 10 476 30 13:44.44
14 WANG SHIQI CHN 1308215 16 20292 4 2:09.42290 23 511 21 13:09.41
15 WANG Wei CHN 1297184 28 15278 13 2:16.07300 5 535 12 12:45.23
16 PERMYKINA Valeriya UKR 1296200 21 17283 9 2:13.95286 30 527 17 12:53.28
17 LOPEZ MARIA LEA ITA 1296228 13 22272 23 2:19.34289 25 507 24 13:13.52
18 MICHELI Elena ITA 1285184 27 15289 5 2:10.64282 32 530 15 12:50.94
19 ACHTERBERG Samantha USA 1282167 35 12267 29 2:21.90290 24 558 3 12:22.74
20 SPAS Anastasiya UKR 1280251 3 26279 12 2:15.85293 20 457 32 14:03.47
21 ZHONG XIUTING CHN 1277196 23 17274 17 2:18.23279 33 528 16 12:52.00
22 BATULEVICIUTE Lina LTU 1273215 14 20252 34 2:29.01300 9 506 25 13:14.75
23 ABREU Isabela BRA 1266181 29 14269 28 2:20.71300 1 516 19 13:04.21
24 ZAPATA Ayelen ARG 1266191 25 16243 38 2:33.77300 2 532 14 12:48.47
25 STEINBORN Ronja GER 1263137 37 7271 24 2:19.79300 4 555 4 12:25.12
26 LEBEDEVA Svetlana RUS 1250208 19 19288 6 2:11.29293 15 461 31 13:59.25
27 BARBAZA Manon FRA 1242173 33 13269 27 2:20.58292 22 508 23 13:12.93
28 LI Xiaodan CHN 1238173 31 13281 10 2:14.60293 14 491 28 13:29.64
29 CHYZHOVA ANASTASIIA UKR 1229167 36 12284 7 2:13.20286 28 492 27 13:28.16
30 BATRAK Zinayida UKR 1219174 30 13281 11 2:14.81260 35 504 26 13:16.57
31 JOZAN Be??ta HUN 1210215 14 20265 30 2:22.76300 13 430 34 14:30.97
32 BUKOW Pia GER 1200196 22 17250 36 2:30.32221 36 533 13 12:47.37
33 HACHULSKA Natalia POL 1156172 34 13272 22 2:19.21293 16 419 35 14:41.38
34 CAVALCANTI Bianca BRA 1142173 32 13273 19 2:18.92286 29 410 36 14:50.62
35 FRENCH Phalen USA 1112118 38 4250 35 2:30.12300 8 444 33 14:16.22
36 SARAIVA Stephany BRA 975241 5 24257 32 2:26.55EL477 29 13:43.72
37 ZAPATA Pamela ARG 821202 20 18259 31 2:25.77EL360 37 15:40.24
38 LANGREHR Rebecca GER 808234 10 23274 17 2:18.23300 11 DNS

Men Qualifications A


Pos Name Club Birth Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 ZHANG LINBIN CHN 1145242 1 15293 19 2:08.590 0 610 10 11:30.29
2 BELAUD Valentin FRA 1139226 8 13295 16 2:07.600 0 618 5 11:22.83
3 PATTE Christopher FRA 1138202 18 10302 9 2:04.470 0 634 1 11:06.16
4 DOGUE Patrick GER 1137242 4 15301 11 2:04.790 0 594 14 11:46.06
5 PARISI Giuseppe Mattia ITA 1136234 7 14283 24 2:13.670 0 619 4 11:21.50
6 KASYANIK Kirill BLR 1128194 20 9305 7 2:02.850 0 629 2 11:11.58
7 STASIAK Sebastian POL 1127242 1 15308 5 2:01.270 0 577 20 12:03.06
8 VAIVADA Dovidas LTU 1126226 9 13313 1 1:58.950 0 587 16 11:53.23
9 KARYAKIN Serguei RUS 1126234 6 14310 3 2:00.360 0 582 18 11:58.59
10 SVECOVS Pavels LAT 1124242 4 15308 6 2:01.310 0 574 21 12:06.42
11 RADZIUK Yaraslau BLR 1123210 15 11296 15 2:07.080 0 617 7 11:23.67
12 SONG Insung KOR 1119210 14 11295 17 2:07.810 0 614 8 11:26.29
13 CICINELLI Matteo ITA 1118210 12 11301 10 2:04.560 0 607 12 11:33.44
14 SANDTEN Matthias GER 1117210 15 11290 21 2:10.170 0 617 6 11:23.35
15 FEDECHKO Andriy UKR 1116210 12 11293 20 2:08.840 0 613 9 11:27.96
16 LEE Eunseok KOR 1115186 21 8302 8 2:04.200 0 627 3 11:13.46
17 SZAB??   Ill??s HUN 1109242 3 15298 12 2:06.020 0 569 22 12:11.47
18 SHUGAROV Ilya RUS 1103218 10 12297 14 2:06.620 0 588 15 11:52.57
19 ZAPATA Emanuel ARG 1099194 19 9297 13 2:06.590 0 608 11 11:32.23
20 LI CHANGHENG CHN 1098202 17 10311 2 1:59.620 0 585 17 11:55.54
21 TOVKAI Oleksandr UKR 1086170 22 6310 4 2:00.440 0 606 13 11:34.17
22 AGUIAR Victor BRA 1035162 24 5294 18 2:08.320 0 579 19 12:01.37
23 DAKOUTROS Pavlos GRE 978170 23 6286 23 2:12.340 0 522 23 12:58.55
24 KONTRIMAVICIUS Lukas LTU 504218 11 12286 22 2:12.230 0 DNS

Men Qualifications B


Pos Name Club Birth Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 SONG Hojoon KOR 1130250 3 16306 9 2:02.110 0 574 21 12:06.62
2 MAROSI Adam HUN 1127234 5 14312 3 1:59.190 0 581 18 11:59.26
3 FEDECHKO Yuriy UKR 1126258 1 17307 6 2:01.810 0 561 23 12:19.21
4 BALIUK DMYTRO UKR 1126250 4 16295 18 2:07.860 0 581 19 11:59.60
5 POUPE Aliaksandr BLR 1125226 6 13293 20 2:08.830 0 606 10 11:34.90
6 HENRARD Alexandre FRA 1124202 18 10306 8 2:02.060 0 616 3 11:24.22
7 NAUMOV Oleg RUS 1124226 8 13305 10 2:02.750 0 593 14 11:47.55
8 LIFANOV Alexander RUS 1124226 7 13300 15 2:05.180 0 598 13 11:42.92
9 NOBIS Alexander GER 1123258 2 17291 21 2:09.640 0 574 22 12:06.80
10 GUSTENAU Gustav AUT 1122218 9 12315 2 1:57.740 0 589 15 11:51.08
11 KINDERIS Justinas LTU 1122210 14 11304 13 2:03.190 0 608 8 11:32.34
12 MICOZZI Gianluca ITA 1122202 15 10295 19 2:07.970 0 625 1 11:15.69
13 TOMASCHOF Soma HUN 1122202 16 10310 5 2:00.180 0 610 6 11:30.95
14 NASCIMENTO Felipe BRA 1121218 10 12304 12 2:03.100 0 599 12 11:41.27
15 MUINHOS William BRA 1120218 11 12296 17 2:07.160 0 606 9 11:34.61
16 SWIDERSKI Jaroslaw POL 1116210 12 11304 14 2:03.340 0 602 11 11:38.05
17 WU Hepeng CHN 1116202 16 10305 11 2:02.870 0 609 7 11:31.62
18 SILVA Leandro ARG 1111178 24 7311 4 1:59.610 0 622 2 11:18.00
19 VILLAMAYOR Sergio ARG 1111210 13 11290 22 2:10.110 0 611 5 11:29.90
20 EVSTIGNEEV Artem BLR 1096178 23 7307 7 2:01.910 0 611 4 11:29.25
21 ELGEZIRY AMRO USA 1092186 21 8323 1 1:53.610 0 583 17 11:57.54
22 GRASSELLI Valerio ITA 1072186 20 8297 16 2:06.660 0 589 16 11:51.79
23 VON ALLMEN Jonas SUI 1040186 22 8275 24 2:17.710 0 579 20 12:01.57
24 MERLE Bruno FRA 1011186 19 8286 23 2:12.130 0 539 24 12:41.39

Men Qualifications C


Soon...

Men Final


Pos Name Club Birth Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 DOGUE Patrick GER 1468226 9 21299 26 2:05.82300 6 643 5 10:57.26
2 ZHANG LINBIN CHN 1465232 4 22296 27 2:07.23300 4 637 8 11:03.75
3 MAROSI Adam HUN 1454202 18 17313 3 1:58.73300 1 639 7 11:01.75
4 GUSTENAU Gustav AUT 1450232 6 22314 1 1:58.10299 7 605 25 11:35.39
5 BELAUD Valentin FRA 1446208 13 18303 20 2:03.76286 23 649 3 10:51.39
6 KINDERIS Justinas LTU 1443207 15 17304 18 2:03.07286 20 646 4 10:54.67
7 FEDECHKO Yuriy UKR 1442235 3 21310 8 2:00.24286 19 611 20 11:29.82
8 HENRARD Alexandre FRA 1442178 32 13307 14 2:01.50293 13 664 1 10:36.83
9 SONG Hojoon KOR 1434236 2 26309 9 2:00.85286 21 603 26 11:37.19
10 NOBIS Alexander GER 1434238 1 23283 36 2:13.99292 14 621 14 11:19.35
11 CICINELLI Matteo ITA 1429211 12 18314 2 1:58.44293 12 611 18 11:29.32
12 SILVA Leandro ARG 1428215 10 19310 7 2:00.23295 8 608 22 11:32.36
13 RADZIUK Yaraslau BLR 1427202 18 17302 21 2:04.07293 10 630 11 11:10.79
14 NASCIMENTO Felipe BRA 1425202 21 17306 17 2:02.43300 2 617 17 11:23.26
15 MICOZZI Gianluca ITA 1424208 13 18294 28 2:08.19279 27 643 6 10:57.95
16 PATTE Christopher FRA 1420214 11 19303 19 2:03.61251 34 652 2 10:48.23
17 BALIUK DMYTRO UKR 1418232 8 22292 31 2:09.31288 18 606 23 11:34.44
18 KASYANIK Kirill BLR 1416206 16 19312 4 1:59.33279 26 619 15 11:21.71
19 PARISI Giuseppe Mattia ITA 1415202 22 17288 35 2:11.48292 15 633 10 11:07.80
20 LIFANOV Alexander RUS 1410198 25 16301 22 2:04.54300 3 611 19 11:29.71
21 POUPE Aliaksandr BLR 1409196 27 16289 34 2:10.89291 16 633 9 11:07.50
22 KARYAKIN Serguei RUS 1398232 6 22308 13 2:01.46272 31 586 33 11:54.68
23 NAUMOV Oleg RUS 1392202 20 17300 25 2:05.14293 11 597 29 11:43.17
24 SANDTEN Matthias GER 1386178 30 13289 33 2:10.53291 17 628 12 11:12.52
25 SWIDERSKI Jaroslaw POL 1382197 26 16311 5 1:59.57276 29 598 28 11:42.73
26 STASIAK Sebastian POL 1380202 22 17309 10 2:00.88276 30 593 31 11:47.70
27 SZAB??   Ill??s HUN 1379196 28 16301 23 2:04.76293 9 589 32 11:51.94
28 SONG Insung KOR 1376178 32 13301 24 2:04.98279 25 618 16 11:22.37
29 TOMASCHOF Soma HUN 1373160 36 9308 11 2:01.15300 5 605 24 11:35.23
30 FEDECHKO Andriy UKR 1355178 30 13294 30 2:08.47286 22 597 30 11:43.32
31 MUINHOS William BRA 1339191 29 15294 29 2:08.32277 28 577 34 12:03.21
32 WU Hepeng CHN 1331160 35 10307 15 2:01.64266 32 598 27 11:42.13
33 VILLAMAYOR Sergio ARG 1325172 34 12291 32 2:09.78253 33 609 21 11:31.86
34 LEE Eunseok KOR 1310198 24 16306 16 2:02.22181 35 625 13 11:15.29
35 VAIVADA Dovidas LTU 802205 17 17311 6 1:59.72286 24 DNS
36 SVECOVS Pavels LAT 540232 4 22308 12 2:01.39ELDNS