XML
  • Women
  • Men
  • Final
  • Final

Team-relay Women


Soon...

Team-relay Men


Soon...

Team-relay Mix


Soon...

Women Qualifications A


Soon...

Women Qualifications B


Soon...

Women Qualifications C


Soon...

Women Final


Pos Name Club Birth Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 SCHLEU ANNIKA 1990 GER 1386278 1 25270 3 2:20.32272 11 HARRIS566 1 12:14.79
2 MALISZEWSKA Anna KS OLIMPIA ZG1993 POL 1330236 5 19266 6 2:22.30279 8 PROMYK549 2 12:31.54
3 KOBECKA Marta UKS"KAPRY-ARMEXIM1995 POL 1312243 4 20265 10 2:22.81300 2 ARAWELWARO504 10 13:16.39
4 MATTHES Anna GERMANY1998 GER 1287243 3 20264 11 2:23.04263 17 MESSI517 9 13:03.02
5 NOVOTNA Veronika 2000 CZE 1279215 12 16267 5 2:21.83272 12 WULKAN525 5 12:55.03
6 WALSER Julia 2001 GER 1273208 13 15259 17 2:25.94286 4 DARK DIAMOND520 8 13:00.97
7 ROUBICKOVA Anna 1999 CZE 1269243 2 20251 25 2:29.84272 15 FALA503 11 13:17.72
8 CHALUPNIKOVA Aranka DUKLA PRAHA1997 CZE 1261201 15 14230 31 2:40.38293 3 WULKAN537 3 12:43.39
9 WYSOKINSKA Agnieszka ZKS DRZONKOW2000 POL 1247229 6 18254 22 2:28.27265 16 CADOZO499 13 13:21.35
10 PRIBYLOVA Eliska 1995 CZE 1244201 18 14250 26 2:30.42273 10 FALA520 6 13:00.17
11 NIEDZIALKOWSKA Daria RTP"VICTORIA"RAD.2000 POL 1232215 11 16271 2 2:19.51300 1 BALU BOY446 19 14:14.34
12 WIERZBA Wiktoria STPP"CWKS"LEGIA1999 POL 1221187 24 12263 12 2:23.73242 22 MILTON529 4 12:51.91
13 SCHNEIDER Annika 2002 GER 1208194 22 13249 28 2:30.57245 21 DRIM520 7 13:00.28
14 WALSER Carlotta 2001 GER 1207187 24 12245 29 2:32.68284 5 CADOZO491 14 13:29.73
15 HACHULSKA Natalia UKS Zoliborz Warszawa1992 POL 1206194 20 13265 8 2:22.54272 12 HARRIS475 16 13:45.98
16 WALTERMANN Anna 2003 GER 1198187 26 12261 15 2:24.79279 6 BALU BOY471 17 13:49.84
17 HANEL Rosalie GERMANY2003 GER 1191215 10 16269 4 2:20.79227 24 KAKAN480 15 13:40.34
18 WIERZBA Michalina STPP"CWKS"LEGIA2002 POL 1177173 29 10266 7 2:22.39276 9 MAXIMUS462 18 13:58.79
19 LAAROUSSI Mona 2002 GER 1169208 14 15276 1 2:17.28279 7 MAXIMUS406 25 14:54.06
20 DOMINIAK Natalia ZKS DRZONKOW1998 POL 1156229 7 18255 21 2:27.83228 23 DRIM444 22 14:16.64
21 VULETIC Antonija GERMANY2003 GER 1142201 15 14238 30 2:36.47259 18 KAKAN444 21 14:16.52
22 SCHREIBER Lena GERMANY2002 GER 1119166 31 9261 14 2:24.64257 19 DARK DIAMOND435 23 14:25.47
23 DABROWSKA Julia ZKS DRZONKOW2001 POL 1111194 20 13258 18 2:26.06252 20 PROMYK407 24 14:53.86
24 BUSS Lola GERMANY2003 GER 960201 17 14259 16 2:25.85EL500 12 13:20.66
25 EINSIEDLER Anastasia 2001 GER 887187 26 12254 23 2:28.48EL446 20 14:14.66
26 SOBOLEWSKA Aleksandra ZKS DRZONKOW1999 POL 731194 22 13265 9 2:22.58272 14 ARAWELWARODNS
27 DONDA Esther Fernandez GERMANY2003 GER 487229 8 18258 19 2:26.43ELDNS
28 KRENKOVA Karolina 1998 CZE 484222 9 17262 13 2:24.34ELDNS
29 GASZIKOWSKI Annabell GERMANY2001 GER 457201 18 14256 20 2:27.48ELDNS
30 TROJANOVA Kristyna DUKLA PRAHA1999 CZE 425173 28 10252 24 2:29.08ELDNS
31 LEH Cicelle 2003 GER 422173 30 10249 27 2:30.50DNSDNS

Men Qualifications A


Soon...

Men Qualifications B


Soon...

Men Qualifications C


Soon...

Men Final


Pos Name Club Birth Nation Total Fencing Swimming Riding Laser-Run
pts pos wins pts pos time pts pos horse pts pos time
1 VLACH Martin 1997 CZE 1462243 5 21291 15 2:09.51293 5 CADOZO635 2 11:05.96
2 STASIAK Sebastian KS OLIMPIA ZG1994 POL 1443243 4 21300 4 2:05.22286 9 BARBOSA614 8 11:26.36
3 DOUGE Patrick 1992 GER 1425257 1 23290 17 2:10.26258 19 DRIM620 5 11:20.70
4 GRYCZ Marek 1997 CZE 1417222 11 18287 22 2:11.84293 6 ARAWELWARO615 7 11:25.30
5 LIEBIG Fabian 1994 GER 1407215 12 17292 12 2:09.12262 18 MESSI638 1 11:02.94
6 DOUGE Marvin GERMANY1995 GER 1401236 6 20288 18 2:11.23257 21 DARK DIAMOND620 6 11:20.83
7 GUTKOWSKI Lukasz STPP"CWKS"LEGIA1998 POL 1395229 8 19296 6 2:07.01246 26 WULKAN624 4 11:16.33
8 MITTERRAND Fernand 1999 GER 1392236 7 20304 1 2:03.44293 8 KAKAN559 23 12:21.21
9 KUF Jan 1991 CZE 1389257 2 23284 24 2:13.09250 25 BOZYDAR598 12 11:42.74
10 STASKIEWICZ Szymon ZKS DRZONKOW1987 POL 1386250 3 22286 23 2:12.09279 11 MAXIMUS571 20 12:09.22
11 SVECHOTA Ondrej 1993 CZE 1378215 14 17284 25 2:13.23279 13 FALA600 11 11:40.74
12 DUKIELSKI Maciej UKS"G-8"BIELANY1995 POL 1375201 21 15288 19 2:11.36293 3 CADOZO593 14 11:47.02
13 NETZ Alexander 2001 GER 1373208 16 16282 27 2:14.08293 6 MAXIMUS590 15 11:50.21
14 LAWRYNOWICZ Daniel STPP"CWKS"LEGIA1997 POL 1371201 19 15292 14 2:09.31253 23 BOZYDAR625 3 11:15.20
15 HOUSKA Filip CZECH REPUBLIC2001 CZE 1368201 21 15292 13 2:09.27300 2 KAKAN575 18 12:05.60
16 PARADOWSKI Oskar UKS"G-8"BIELANY1999 POL 1351194 24 14300 3 2:05.18300 1 BARBOSA557 24 12:23.85
17 KAUFFMANN Jan GERMANY1999 GER 1335215 12 17294 7 2:08.20254 22 BACHUS572 19 12:08.91
18 KNOCHE Tim 1999 GER 1333215 14 17297 5 2:06.99272 15 HARRIS549 27 12:31.95
19 OLEJARZ Dominik 1999 GER 1332229 10 19293 10 2:08.90234 28 LILIENTHAL576 17 12:04.99
20 SPLETZER Marc 1999 GER 1319194 23 14293 9 2:08.78272 17 WULKAN560 22 12:20.08
21 KASPERCZAK Kamil ZKS DRZONKOW2000 POL 1313229 9 19293 11 2:08.92207 30 LEXUS584 16 11:56.11
22 GUTSCHE Moritz 2003 GER 1299201 19 15282 26 2:14.02272 15 DARK DIAMOND544 28 12:36.20
23 HAUPT Lennardt 2001 GER 1290194 25 14264 33 2:23.38237 27 BACHUS595 13 11:45.89
24 BILKO Martin 1993 CZE 1274208 16 16287 20 2:11.56273 14 DRIM506 31 13:14.38
25 OLEJNIK Filip ZKS DRZONKOW2000 POL 1268159 29 9281 28 2:14.90279 12 PROMYK549 26 12:31.37
26 KARNIK Eryk RTP"VICTORIA"RAD.2000 POL 1264159 29 9301 2 2:04.62293 3 HARRIS511 30 13:09.25
27 SULIGA Marcel ZKS DRZONKOW2000 POL 1253152 32 8274 32 2:18.48258 20 FALA569 21 12:11.33
28 RULKE Caspar 2003 GER 1237180 28 12279 30 2:15.82286 10 ARAWELWARO492 32 13:28.11
29 WOJCIK Igor UKS"G-8"BIELANY2001 POL 1237159 29 9290 16 2:10.25251 24 MESSI537 29 12:43.35
30 KLINKERT Moriz 2003 GER 1234145 33 7281 29 2:14.93208 29 STARTFORT600 10 11:40.64
31 TUMA Matous CZECH REPUBLIC2001 CZE 1079180 27 12287 21 2:11.62EL612 9 11:28.10
32 CURTH Maurice GERMANY2001 GER 1021187 26 13278 31 2:16.15EL556 25 12:24.47
33 ZILLEKENS Christian 1995 GER 501208 16 16293 8 2:08.74DNSDNS