Marta Kobecka, zawodniczka młodzieżowej kadry Polski w pięcioboju nowoczesnym, wywalczyła złoty medal Akademickich Mistrzstw Polski w pływaniu.

Na imprezie w Poznaniu reprezentantka AZS SGGW Warszawa była najlepsza na 100 m stylem dowolnym w kategorii uczelni społeczno-ekonomicznych. Obroniła tym samym tytuł zdobyty przed rokiem na AMP w Lublinie. W kategorii open zajęła 10. miejsce, do finału A dostając się z repasażu, w którym uzyskała swój najlepszy czas – 59,59 s.

Marta wystąpiła też w sztafecie 4×50 m stylem dowolnym, gdzie razem z koleżankami z SGGW zajęła 11. miejsce. W niedzielę po raz ostatni zaprezentuje się kibicom na Termach Maltańskich, startując na dystansie 50 m stylem dowolnym.