Dziś zakończyły się zmagania dwuosobowych drużyn sztafetowych dwuboistów i trójboistów. W kategorii U15 śledziliśmy walkę o medale sztafet dziewcząt oraz sztafet chłopców. Zawodnicy kategorii U17 startowali w drużynach mieszanych.

Trójbój nowoczesny

Zwycięską sztafetą trójboistów okazała się reprezentacja województwa śląskiego w składzie Paulina Myrda i Kajetan Wąsowicz. Bardzo mocni w konkurencji pływackiej i na trasie biegu, pewnie zwyciężyli nad drugimi na mecie zawodnikami województwa lubuskiego, Nelą Szczur i Dominikiem Bujko. Brązowy medal wywalczyli reprezentujący Zachodniopomorskie Julia Zdrzenicka i Michał Jabłoński.

Dwubój nowoczesny

Wśród sztafet dziewcząt zwycięstwo odniosła drużyna reprezentantek woj. łódzkiego w składzie Małgorzata Karbownik i Maja Marcinkowska. Dziewczęta uzyskały najlepszy czas na pływalni i drugi rezultat w konkurencji biegowej. Srebrny medal zdobyła pierwsza sztafeta woj. śląskiego, brąz i trzecie miejsce na podium wywalczyły dziewczęta z drugiej drużyny tego samego województwa Maja Raźniak i Paulina Stachura.

Zdobywcami złotego medalu w zmaganiach sztafet chłopców okazali się zawodnicy reprezentujący woj. łódzkie w składzie Szymon Stanisławski i Kacper Płoszka. Chłopcy okazali się bezkonkurencyjni zarówno na pływalni jak i podczas wyścigu na trasie biegu. Drugim najwyżej sklasyfikowanym zespołem została sztafeta woj. mazowieckiego Maciej Baran i Wiktor Milkowski. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy pierwszej sztafety woj. śląskiego Radosław Porada i Bartosz Szulc.

Podczas ceremonii dekoracji ogłoszono również skład reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy U19 i U17 w Kownie. Zawodnikami powołanymi do startu w tej imprezie zostali Paulina Myrda, Nela Szczur, Zofia Ciesielska, Maciej Klimek, Piotr Ziółek, Michał Jabłoński i Olaf Paradowski. Imię i nazwisko czwartej zawodniczki, poznamy w najbliższych dniach.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

 

Znamy zwycięzców rywalizacji sztafetowych OOM