Dziś na obiektach ZKS Drzonków odbyły się Mistrzostwa Polski zawodników kategorii U17 startujących w trójboju nowoczesnym. Impreza zgromadziła najlepszych juniorów młodszych, którzy rywalizują o punty w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski i znajdują się na”ostatniej prostej” przed głównymi imprezami sezonu- Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży oraz Mistrzostwami Europy . Podczas zawodów trójboiści startowali w formule laser run, czyli konkurencji łączonej (bieg+strzelanie).

Wśród dziewcząt zwyciężyła reprezentantka gospodarzy, Nela Szczur. Zawodniczka ZKS Drzonków do startu w konkurencji łączonej przystąpiła z numerem trzecim, tracąc do prowadzącej po pływaniu Pauliny Myrdy (UKS 48 Częstochowa) 13 sekund. Podczas dwóch pierwszych rund strzelania dystans między tymi zawodniczkami pozostawał bez zmian. Sytuacja zmieniła się podczas ostatniej wizyty na strzelnicy. Nela Szczur, wykonała bezbłędną serię pięciu strzałów i jako pierwsza wyruszyła na trasę biegu. Utrzymała wypracowaną przewagę i osiągając najlepszy rezultat w laser run przekroczyła linię mety jako zwyciężczyni. Paulina Myrda finiszowała na miejscu drugim, brązową medalistą została druga z reprezentantek gospodarzy Aleksandra Kasperczak.

Również w rywalizacji chłopców rozstrzygnięcia dokonały się podczas ostatniej serii strzeleckiej i kończącej wyścig pętli biegu. Po konkurencji pływackiej na prowadzenie wysunął się zawodnik RTP Victorii Radom Maciej Klimek. Czas, który osiągnął 2:05,50 był o 6 punktów lepszy od czasu uzyskanego przez Piotra Ziółka (UKS Dwójka Tczew). Trzecim najszybszym pływakiem okazał się Adam Pierzachała (RTP Victoria Radom). Dzięki bardzo dobremu strzelaniu oraz świetnej dyspozycji biegowej jako pierwszy finiszował Piotr Ziółek, z przewagą 6 sekund nad drugim na mecie Maciejem Klimkiem. Jako trzeci bieg ukończył najlepszy w tej konkurencji zawodnik UKS G-8 Bielany Olaf Paradowski.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

Już za tydzień w Pasymiu odbędzie się finałowa edycji Pucharu Polski Hummel Cup. Zapraszamy do śledzenia wyników na oficjalnej stronie PZPNow. Relacje z zawodów będą również dostępne na naszych mediach społecznościowych.

Zwycięstwo Neli Szczur i Piotra Ziółka w Mistrzostwach Polski trójboistów (laser run)