We wczorajszej, pierwszej odsłonię Pucharu Świata w Turcji, wystartowały dwie reprezentantki Polski – Anna Maliszewska i Oktawia Nowacka. Obie nasze zawodniczki, o awans do półfinału walczyły w ramach eliminacyjnej grupy”B”.
Start naszych reprezentantek stał pod znakiem zapytania. Do Ankary nie doleciały bagaże całej ekipy. Szczęśliwie, dzięki pomocy ekip zagranicznych, udało się skompletować sprzęt, niezbędny do udziału w zawodach.

Udany szermierczy początek naszych reprezentantek i wysokie miejsca 7 – Anny Maliszewskiej i 8 – Oktawii Nowackiej (obie zakończyły turniej szermierczy z wynikiem 229 punktów, 17V/11D), pozwolił im na zbudowanie silnej pozycji wśród czołówki. Po rozegraniu konkurencji pływackiej (Nowacka – czas 2:18,48, Maliszewska – czas 2:26,02), Polki znajdowały się wśród najwyżej punktowanej 10 zawodniczek w klasyfikacji przed laser run.
Bezpośredni awans do finału uzyskiwała pierwsza 15 pięcioboistek z każdej z dwóch grup oraz kolejna 6 zawodniczek z najwyższą liczbą punktów.

Pomimo konieczności korzystania z pożyczonych pistoletów, Polki nie miały większych problemów podczas kolejnych rund strzeleckich. Mocne tempo biegu pozwalało im na utrzymanie bezpiecznych pozycji, gwarantujących udział w półfinale. Anna Maliszewska przekroczyła linię mety jako 9, Oktawia Nowacka finiszowała dwie sekundy za nią, na miejscu 11.

Ogromne gratulacje dla naszych zawodniczek!

W dzisiejszej fazie eliminacyjnej, będziemy śledzić rywalizację mężczyzn, wśród których o przepustkę do półfinału będą walczyć Daniel Ławrynowicz (grupa „A”), Jarosław Świderski i Kamil Kasperczak (obaj grupa „B”).

Powodzenia!

Bez własnego sprzętu – sukces Anny Maliszewskiej i Oktawii Nowackiej. Awans do półfinału Pucharu Świata