Do dzisiejszego startu przystąpiły dwie polskie sztafety. Oprócz Krystiana Trepczyka i Bartosza Szmytke na liście startowej liczącej 18 zespołów znaleźli się rownież Igor Radomyski i Adam Machaj.

Obie nasze sztafety bardzo dobrze zaprezentowały się podczas pływania. Krystian Trepczyk i Bartosz Szmytke okazali się bezkonkurencyjni. Zwyciężyli z czasem 1:52,11. Drudzy na mecie wyścigu Egipcjanie stracili do naszych trójboistów ponad 3 sekundy. Na piątym miejscu finiszowali Igor Radomyski i Adam Machaj (1:58,22).

Zgodnie z zasadami Mistrzostw Świata, w przypadku, gdyby dwie sztafety danego kraju znalazły się w czołowej trójce, tylko jedna z nich mogła stanąć na podium.

Szmytke i Trepczyk wyruszyli na pierwszą pętlę biegu z przewagą 10 sekund nad rywalami. Po 12 sekundach wyścig rozpoczęli Adam Machaj i Igor Radomyski. W stawce bardzo mocnych rywali, każdy pojedynczy błąd na strzelnicy mógł być bardzo istotny w ostatecznej klasyfikacji.
Adam Machaj i Igor Radomyski odnotowali świetne rezultaty strzelania. Zostali trzecim, najskuteczniejszym teamem na strzelnicy, dzięki czemu włączyli się do bezpośredniej walki o medale. Kilka błędów popełnionych przez Bartosza i Krystiana wykorzystali Egipcjanie i Francuzi, którzy wysunęli się na czołowe pozycje.
Dwie polskie sztafety rozegrały między sobą walkę o brązowy medal. Lepsi okazali się Trepczyk i Szmytke, którzy ostatecznie sięgnęli po brązowy medal mistrzostw. Po walce do ostatnich metrów na 4 pozycji, linię mety przekroczył Igor Radomyski, który wspólnie z Adamem Machajem znalazł się tuż za podium.

Wielkie gratulacje dla naszych zawodników!

Bartosz Szmytke i Krystian Trepczyk brązowymi medalistami MŚ U17 w sztafecie