Za nami pierwszy, wyczekiwany start reprezentanta Polski podczas Mistrzostw Świata Seniorów, trwających w Aleksandrii (Egipt). W dzisiejszych eliminacjach mężczyzn śledziliśmy występ Daniela Ławrynowicza, który o miejsce wśród 36 półfinalistów walczył w bardzo silnej 70-osobowej stawce zawodników.

Duże znaczenie w walce o miejsce promowane awansem, miał udany w wykonaniu naszego zawodnika turniej szermierczy. Daniel Ławrynowicz zajął w nim 8 miejsce, kończąc pierwszą fazę eliminacji z pulą 232 punktów (20V/13D).
Kolejny, pływacki etap rywalizacji, okazał się równie udany. Reprezentant Polski osiągnął 12 najlepszy rezultat w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym (2:04,51), dzięki czemu do decydującej konkurencji łączonej przystąpił z jednego z czołowych miejsc (8 miejsce), z 14-sekundową stratą do prowadzącego Francuza Valentin Belaud. Bezpośredni awans do półfinału uzyskiwało 15 najlepszych zawodników z każdej z dwóch grup eliminacyjnych. Półfinałową 36 pięcioboistów uzupełniało kolejnych sześciu, z najwyższą liczbą punktów.
Dzięki przewadze wypracowanej podczas szermierki i pływania, Daniel mógł kontrolować przebieg wyścigu. Skuteczne strzelanie pozwoliło mu na pokonywanie kolejnych 600-metrowych rund biegu wśród zawodników czołówki.
Finiszował jako 12, uzyskując gwarancję startu w półfinale.

Gratulacje!

Jutro do walki o awans do półfinału stanie Natalia Dominiak (grupa eliminacyjna „B”). Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na oficjalnej stronie UIPM uipmworld.org i w aplikacji UIPM Center.Daniel Ławrynowicz półfinalistą Mistrzostw Świata Seniorów w Aleksandrii