W niedzielę 11.09.2022 w parku Bażantarnia w Elblągu odbyły się równolegle dwie duże imprezy o zasięgu powszechnym, „Jump&Run” indywidualny i rodzinny bieg z przeszkodami oraz Elbląskie Święto Sportu. W trakcie imprezy większość klubów miejskich prezentowała swoje osiągnięcia, możliwości oraz zachęcała dzieci i młodzież do wstąpienia w szeregi zawodników.


      Dwa elbląskie kluby pięciobojowe „Orlik” i „Orzeł” w ramach promocji dyscypliny zaprezentowały Elblążanom nową konkurencję sportową Laser Run. Nie była to konkurencja pełnowymiarowa, ale strzelanie do tarcz z odległości 3 i 5 m, oraz bieg na dystansie 150 m przyciągnął do stanowiska bardzo dużo chętnych do popróbowania swoich sił. Formuła rodzinna(dziecko+rodzic) dodatkowo uatrakcyjniła rywalizację w konkurencji. Podczas trzygodzinnej imprezy w zabawie wzięło udział kilkuset uczestników, a o ich zaangażowaniu świadczyć może to, że najaktywniejszy wystartował 7 razy. 


      Organizatorzy mają nadzieję, że promocja przyniesie napływ nowej fali chętnych do uprawiania pięcioboju, patrząc na to, że tarcze i pistolety w trakcie zabawy wcale nie stygły.   

Elbląskie Święto Sportu – rodzinne „laser run”