Ewa Pydyszewska i Adrianna Kapała wystartowały w dzisiejszej, najważniejszej odsłonie indywidualnej rywalizacji w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Obie Polki wywalczyły dla siebie miejsca w ścisłym finale, pokonując swoje rywalki w fazach eliminacyjnej i półfinałowej. Prawo do udziału w dzisiejszej walce o medale zdobyło tylko 18 najlepszych zawodniczek.

Na podstawie rozegranego w fazie półfinałowej rankingowego turnieju szermierczego, Ewa Pydyszewska zajmowała 9 miejsce z sumą 220 punktów. Adrianna Kapała została sklasyfikowana na 11 pozycji (215 punktów).

Podczas jazdy konnej, która otwierała dzisiejszą rywalizację, bezbłędny przejazd odnotowała Ewa Pydyszewska. 300 zdobytych przez naszą zawodniczkę punktów dało jej znaczny awans na 6 pozycję przed bonusową rundą szermierki.
Niestety błędów na parkurze nie udało się uniknąć drugiej z polskich finalistek. Adrianna Kapała do mety przejazdu po parkurze „dowiozła” 259 punktów. Ten wynik kosztował ją utratę wysokiej pozycji zajmowanej po turnieju szermierczym.

Obie Polki osiągnęły zbliżone do eliminacyjnych i półfinałowych, czasy pływania (Ewa 2:25,36 – 10 miejsce konkurencji, Adrianna 2:26,92 – 12 miejsce w pływaniu). Po rozegraniu trzech konkurencji Ewa Pydyszewska zajmowała wysokie 6 miejsce, tracąc do prowadzącej Argentynki 21 sekund. Adrianna Kapała przystąpiła do konkurencji łączonej z numerem 17.
Ewa od początku wyścigu bardzo dobrze radziła sobie na strzelnicy. Utrzymywała się na miejscu w ścisłej czołówce. Kolejne udane rundy na strzelnicy i mocne tempo biegu zapewniło jej ostatecznie 7 miejsce w indywidualnej rywalizacji kobiet.
Występ Adrianna Kapała na stanowisku strzeleckim okazał się równie udany (0:42 sekundy), ale strata punktów spowodowana problemami podczas jazdy konnej, uniemożliwiła jej zbliżenie się do czołówki. Przekroczyła linię mety jako 16 zawodniczka Młodzieżowych Mistrzostw Świata.

Udział dwóch Polek w ścisłym finale, otworzył przed naszymi reprezentantkami szansę na medal w klasyfikacji drużynowej. Po zsumowaniu wyników trzech najmocniejszych zawodniczek z każdego kraju, zespół w składzie Ewa Pydyszewska, Adrianna Kapała i Małgorzata Karbownik stanął na drugim stopniu podium, zdobywając srebrny medal mistrzostw.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!!!

Jutro odbędzie się walka o ostatni komplet medali podczas tej imprezy. Do walki o tytuł w sztafetach mieszanych będzie się ubiegać aż 17 teamów, wśród nich Polacy – Ewa Pydyszewska i Maciej Klimek.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników!

Transmisja na żywo z zawodów będzie dostępne pod linkami:
 https://youtu.be/Z82eTVb8pNc rankingowa runda szermierki, start o godzinie 10:00
 https://youtu.be/um1ixpOUOJo finał sztafet MIX, start o godzinie 13:00

Ewa Pydyszewska 7 indywidualnie, drużyna kobiet ze srebrem Mistrzostw Świata