W rozegranej ostatniego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Europy rywalizacji sztafet mieszanych, wzięły udział dwa polskie zespoły. Wśród 11 par MIX wystąpili Ewa Pydyszewska i Kamil Kasperczak oraz Adrianna Kapała i Michał Jabłoński.

Na prowadzeniu, po rozegraniu rankingowej rundy szermierki, znajdowali się Hiszpanie Laura Heredia i Cristian Chamizo. Zadali 26 zwycięskich trafień, za które otrzymali 250 punktów. Ewa Pydyszewska i Kamil Kasperczak zostali sklasyfikowani na 6 pozycji (214 punktów + 2 punkty zdobyte w rundzie bonusowej). Drugą z naszych sztafet dzieliła od czołówki spora strata punktowa (wynik szermierki 198 punktów).
Bardzo udana dla obu naszych zespołów okazała się jazda konna. Reprezentanci Polski pokonali trudny technicznie parkur z wysokimi rezultatami. Adrianna i Michał osiągnęli drugi najlepszy wynik konkurencji. Ewa i Kamil zajęli w jeździe konnej 3 miejsce.
Po zakończeniu szermierki, jazdy konnej i pływania, Polacy znajdowali się na pozycjach 5-Ewa i Kamil oraz 8-Adrianna i Michał.
24 sekundy straty do liderów na tym etapie rywalizacji, dawały Pydyszewskiej i Kasperczakowi realną szansę na medal. Bardzo dużą pracę w odrabianiu strat podczas laser run, wykonała na swojej zmianie Ewa Pydyszewska. Po ukończeniu pierwszej połowy wyścigu polska sztafeta zajmowała miejsce w czołowej trójce.
O ostatecznej kolejności zespołów na mecie zadecydowała skuteczność na strzelnicy. Bardzo wyrównana biegowo stawka zawodników na drugiej zmianie, spowodowała, że podczas strzelania każde potknięcie wykorzystywali rywale.
Jako pierwszy, po ostatniej rundzie strzeleckiej, na trasę biegu wyruszył Hiszpan, który wspólnie ze swoją partnerką wypracował przewagę gwarantującą złoty medal. Srebro wywalczyli Szwajcarzy Lea Egloff i Vital Muller. Moritz Klinkert okazał się niemal bezbłędny na strzelnicy i to on okazał się zwycięzcą w starciu o brąz, stoczonym z Kamilem Kasperczakiem. Nasz zespół finiszował na 4 miejscu.
Błędy, których nie udało się uniknąć zawodnikom drugiej polskiej sztafety, uniemożliwiły im nawiązanie walki o czołowe miejsca. Adrianna Kapała i Michał Jabłoński ukończyli rywalizację na 8 lokacie.

Gratulacje!

Ewa Pydyszewska i Kamil Kasperczak czwartą sztafetą mieszaną Młodzieżowych Mistrzostw Europy U24