Do dzisiejszego półfinału mężczyzn Młodzieżowych Mistrzostw Europy U24 przystąpiło 33 zawodników z 13 państw. Wśród ubiegających się o awans do finału wystartowali Adam Pierzchała, Maciej Klimek, Kamil Kasperczak i Michał Jabłoński.

Wysokie czwarte miejsce w rankingowej rundzie szermierki, otwierającej dzisiejsze zmagania, zajął Kamil Kasperczak. Jego wynik okazał się być dokładnie taki sam, jak rezultaty pięciu innych zawodników sklasyfikowanych w czołowej szóstce. O kolejności zadecydowały bezpośrednie walki między tymi zawodnikami.
Na miejscu 11, zmagania na planszy ukończył Michał Jabłoński (220 punktów). 202 punkty zdobył Adam Pierzchała (23 miejsce w turnieju). Maciej Klimek uplasował się na 25 pozycji (13 trafień, 196 punktów).

Po zakończeniu turnieju szermierczego, półfinaliści kontynuowali zmagania w dwóch grupach – Adam Pierzchała i Maciej Klimek w ramach grupy „A”, Kamil Kasperczak i Michał Jabłoński o przepustkę do finału walczyli wśród pięcioboistów grupy „B”.

Bardzo wysoki rezultat szermierki i udany występ w pływaniu, dał Kamilowi Kasperczakowi bezpieczną przewagę i drugie miejsce przed decydującym laser run. Możliwość taktycznego rozegrania tego wyścigu, wykorzystał w stu procentach, przekraczając linię mety na 5 miejscu, gwarantującym udział w finale. Pewny udział w sobotniej walce o medale zapewnił sobie rownież Adam Pierzchała. Został siódmym zawodnikiem grupy „A”.
Na informację o ostatecznym składzie sobotniej rywalizacji mężczyzn musiał poczekać Michał Jabłoński. Jego wynik punktowy pozwolił mu na zajęcie jednego z 4 szczęśliwych miejsc, dającym promocję do finału.
W 18-osobowym składzie finalistów zabraknie niestety Macieja Klimka, który zajął 13 lokatę w grupie „A”.

Gratulacje!!

Finał MME U24 dla Kamila Kasperczaka, Michała Jabłońskiego i Adama Pierzchały