Natalia Dominiak, Daniel Ławrynowicz i Łukasz Gutkowski mają za sobą półfinałowy występ podczas Finału Pucharu Świata rozgrywanego w Turcji. Kwalifikację do udziału w imprezie wywalczyło 36 najlepszych zawodników i zawodniczek światowej czołówki.

Podczas otwierającego rywalizację o finał rankingowego turnieju szermierczego, dobry występ odnotował Daniel Ławrynowicz. Nasz reprezentant zgromadził na swoim koncie 215 punktów, (17 wygranych walk). 210 puntów w turnieju głównym i dodatkowe dwa „oczka” za zwycięską walkę w bonusie, zdobyła Natalia Dominiak. Łukasz Gutkowski pokonał 15 rywali, za co przyznano mu 205 punktów.
Naszym reprezentantom nie udało się uniknąć problemów, podczas ich przejazdów po parkurze. Daniel Ławrynowicz do mety „dowiózł” 273 punkty. Błędy popełnione przez Natalię i Łukasza nie pozwoliły im na ukończenie konkurencji.
Podczas kolejnej z konkurencji – pływania najlepiej spośród Polaków poradził sobie Łukasz Gutkowski, który z czasem 2:07,77 uplasował się na 6 miejscu w półfinale „A”. Z wynikiem 2:08,57, 9 pozycję w półfinale „B” zajął Daniel Ławrynowicz. Natalia Dominiak, która wyścig ukończyła z rezultatem 2:22,78 (14 wynik konkurencji).
Mimo straty do rywalek zajmujących miejsca promowane awansem do finału, Natalia Dominiak pokazała się od bardzo dobrej strony podczas konkurencji łączonej. Osiągnęła 5 najwyżej punktowany rezultat (12:18,90) i metę wyścigu przekroczyła jako 15.
Daniel Ławrynowicz i Łukasz Gutkowski osiągnęli niemal jednakowe wyniki laser run. 3000 metrową trasę biegu ze strzelaniem pokonali w czasie 11:04,60-Gutkowski, 11:04,10-Ławrynowicz. Daniel okazał się 12 zawodnikiem półfinału „B”. Na miejscu 14 swój występ w półfinale „A” ukończył Łukasz.

Gratulacje!
Finał Pucharu Świata seniorów-podsumowanie startów półfinałowych