Do startu reprezentantów Polski – Natalii Dominiak, Daniela Ławrynowicza i Łukasza Gutkowskiego, którzy zakwalifikowali się do Finału Puchary Świata rozgrywanego w Turcji, pozostały ostatnie godziny. Już jutro śledzić będziemy pierwsze starty w ramach imprezy, podczas której o medale walczyć będą zawodnicy ścisłej czołówki światowego pięcioboju.

W zaplanowanych na jutro półfinałach kobiet wystąpi Natalia Dominiak. Pod koniec dnia poznamy 18-osobową grupę zawodniczek, które zdobędą przepustkę do finału. Oprócz Polki o awans walczyć będą utytułowane pięcioboistki, między innymi medalistka igrzysk olimpijskich Elodie Clouvel (Francja), zwyciężczynią tegorocznego Pucharu Świata w Sofii Michelle Gulyas (Węgry), czy Ieva Serapinaite (Litwa), złota medalistka Pucharu Świata w Albenie (2022).

W czwartek przed szansą na finał staną Daniel Ławrynowicz i Łukasz Gutkowski. O miejsce wśród najlepszej osiemnastki rywalizować będą między innymi ze złotym medalistą z Tokio 2020 Joseph’em Choong (Wielka Brytania) i medalistami Pucharu Świata Csabą Bohm (Węgry) i Marinem Vlach (Czechy), czy złotym medalistą Mistrzostw Świata Adamem Marysi (Węgry).

Przed nami cztery dni pełne sportowych emocji na najwyższym poziomie. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na oficjalnej stronie UIPM uipmworld.org. Transmisja na żywo z Finału Pucharu świata będzie dostępna na stronie uipmtv.org


Finał Pucharu Świata seniorów w Ankarze – zapowiedź zawodów